محمدی فارسانی گفت: ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند که در طرح “ایران همدل” تلاش می شود سرانه این کودکان افزایش یابد.

جاسم محمدی فارسانی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۵۰۰ یتیم و فرزندان محسنین تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که ۳۰ هزار حامی این کودکان را از نظر مالی حمایت می کنند.

وی افزود: در طرح ایران همدل که از ۱۳ رجب تا پایان ماه رمضان ادامه دارد، تلاش می شود تا هیچ کودکی بدون حامی نماند و علاوه بر این، سرانه حمایت از این کودکان افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد لرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه هر حامی به هر اندازه که در توان دارد می تواند کمک کند، اما میانگین این کمک ها بیش از ۲۰۰ هزار تومان است و تلاش داریم تا این سرانه به ۵۰۰ هزار تومان برسد.

محمدی فارسانی با اشاره به جشن نیکوکاری در استان گفت: تاکنون در سال جاری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان کمک های مردمی برای جشن نیکوکاری جمع آوری شده که کمک های مردمی نسبت به سال گذشته که هشت میلیارد تومان بوده، افزایش زیادی داشته است.

وی از توزیع بسته های معیشتی خبر داد و بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن عید نوروز، تلاش می شود تا بسته های معیشتی تهیه و در بین خانواده های نیازمند تحت پوشش توزیع شود.

انتهای پیام/