آشتاب گفت: ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر طی ۳ سال گذشته به فعالان بخش خصوصی حوزه بهداشت و درمان استان پرداخت شده است.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به افتتاح درمانگاه تخصصی دیابت یاس خرم‌آباد به حمایت از بخش درمان با ارائه تسهیلات اشاره کرد و اظهار داشت: برای این مجموعه با ۲۰ فرصت شغلی نیز ۲۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن از محل تسهیلات فراگیر تامین شده است.

وی افزود: همچنین در این مدت بیش از ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به تعداد یک هزار و ۳۳۰ طرح با اشتغال پنج هزار و ۵۰۱ نفر از محل اعتبارات مشاغل روستایی و عشایری در استان پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: علاوه بر پرداخت این تسهیلات و مشارکت در ایجاد طرح های روستایی، تثبیت و توسعه واحدها و افزایش فرصت های شغلی آنها نیز از طریق مشوق های دولت شامل یارانه دستمزد، معافیت بیمه ای کارفرما و کارورزی دانش آموختگان پیگیری می شود.

آشتاب گفت: مهارت آموزی کارجویان از برنامه های اولویت دار است که در راستای اجرای الگوی آموزشی سفارش محور مبتنی بر اشتغال، تفاهم نامه ای با دانشکده فنی وحرفه ای استان منعقد شده است.

وی عنوان کرد: بر این اساس همکاری در استعداد یابی، هدایت شغلی و تحصیلی، مشاوره جویندگان کار و کارفرمایان در مراکز و شعب دانشکده فنی و حرفه ای، انجام فعالیت های مشاوره ای، پژوهشی و آموزشی در زمینه های شغلی و اشتغال انجام خواهد شد و کارفرمایان می توانند برای سفارش نیروی کار ماهر به کاریابی ها مراجعه کنند و دانش آموختگانی را که از طریق دانشکده فنی و حرفه ای آموزش دیده اند جذب نمایند.

انتهای پیام/