قائد رحمت از تشدید نظارت ها بر زیستگاه های سمندر لرستانی جهت حفاظت موثر از این گونه اندمیک در استان خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک، نبی الله قائدرحمت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه خرید و فروش سمندر لرستانی تخلف است، اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، برای حفاظت از این گونه جانوری، جلسه ای با حضور اعضای ستاد حفاظت از گونه سمندر لرستانی برگزار و در آن برتشدید نظارت ها بر زیستگاه های سمندر لرستانی جهت حفاظت موثر از این گونه اندمیک استان تأکید شده است.

وی افزود: مکاتبات لازم با دستگاه های ذیربط از جمله نیروی انتظامی، میراث فرهنگی، پلیس راه، گمرک، دامپزشکی، شهرداری و راه آهن جهت همکاری با اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برای حفاظت از زیستگاه ها و جلوگیری از قاچاق این گونه ارزشمند صورت گرفته است.

معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان با اشاره به نقش فرهنگ سازی و آموزش در حفاظت از این گونه تصریح کرد: با هماهنگی صورت گرفته اقدامات خوبی در خصوص آموزش جوامع محلی و همچنین سرگروه های تورهای گردشگری، اطلاع رسانی عمومی و ایجاد حساسیت در خصوص حفظ این گونه ارزشمند انجام گرفته است.

وی از همه دوستداران محیط زیست درخواست نمود این اداره کل را در حفظ این گونه ارزشمند یاری نموده و هرگونه تخلف زیست محیطی در این خصوص را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/