ائمه جمعه لرستان با اشاره به اهمیت انتخابات پیشرو و ضرورت انتخاب اصلح، عنوان کردند: ریشه اصلی مشکلات اقتصادی کشور به سوء تدبیر مسئولان برمی‌گردد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام محمدجواد گراوند در خطبه‌های نماز این هفته کوهدشت، اظهار داشت: انسان بایستی همواره به سنت‌های الهی اهتمام ویژه‌ای داشته باشد چراکه در معرض آزمایش و امتحان الهی قرار دارد.

وی افزود: غرض از امتحان الهی در دنیا، آگاهی بشر از ظرفیت وجودی خود و در زمان حضور در میادین عبادی، سیاسی، اجتماعی و… است، درصورتی‌که خود را کنترل کرده و خویشتن‌دار باشد و رضایت خدا را سرلوحه قرار دهد، از این امتحان قبول خواهد شد.

امام‌جمعه موقت کوهدشت عنوان کرد: کرونا امتحانی بود که در هاله‌ای از ابهام و با سرعت در جهان شیوع پیدا کرد و برای ما نیز تهدیدی بود که به فرصت تبدیل شد و امروز درصحنه‌های فداکاری کادر درمان و رزمایش کمک‌های مومنانه این فرصت‌ها را مشاهده می‌کنیم.

وی با اشاره به افول ابهت پوشالی آمریکا، تصریح کرد: مدعیان غربی تمدن جهانی در ایام کرونا با رفتار هایی از قبیل دزدی اقلام ضروری مردم، تبعیض در توزیع واکسن و… رسوایی بزرگی از خود برجای گذاشتند.

گراوند اشاره‌ای به رفتار ریاکارانه طرف‌های مقابل برجام داشت و گفت: هدف این کشورها در برجام با تعلل در عمل کردن به وظایف خود، مقابله مستقیم با مومنان و نظام اسلامی ایران است، ما نیز در این راستا باید با این رفتار مقابله و مقاومت کنیم و فرامین مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

امام‌جمعه موقت کوهدشت توجه به دو عنصر صبر و بصیرت را ضروری برشمرد و بیان کرد: شهدای گران‌قدر حق بزرگی بر گردن ما دارند، رهبر معظم انقلاب در این راستا فرمودند: «شهدا مانند آیات قرآن مقدس هستند.»

وی با اشاره به‌ضرورت انتخاب اصلح در انتخابات پیشرو و اینکه ریشه مشکلات اقتصادی کشور بیشتر به سوء تدبیر مسئولان برمی‌گردد، یادآور شد: ورود نیروهای در توزیع عادلانه اقلام ضروری مردم در شهرستان، وضعیت مطلوب و عادلانه‌ای را برقرار نمود و دست دلالان را قطع کرد.

خدمات‌دهی خالصانه سپاه در تمام نقاط جامعه مشهود است

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی اظهار داشت: بزرگ‌ترین خسران برای انسان غافل بودن است، ما هرلحظه به سمت مرگ نزدیک‌تر می‌شویم، مصداق بارز تقوا خودداری کردن از معاصی و رذایل اخلاقی است.

وی ضمن گرامیداشت روز شهدا، افزود: شهدایی که از دل اروند تا ارتفاعات کردستان از زیر پرچم امام حسین(ع) در خون خود دست‌وپا زدند و در لحظه‌هایی حسینی بودند و تمام نقاط جمهوری اسلامی ایران برای امنیت ما از جان و مال و خانواده‌های خود گذشتند، حق بزرگی بر گردن ما دارند.

امام‌جمعه چگنی عنوان کرد: آقازاده‌های واقعی جامعه شهدایی همچون باکری‌ها هستند و نسل جوان امروز بایستی به تأسی از مسیر نورانی این شهدا در دفاع از انقلاب حرکت کنند.

وی تصریح کرد: ما در گام دوم چهل‌سالگی انقلاب اسلامی هستیم و ملت ایران اسلامی ما ابر مردانی برای تاریخ بشریت دارند که همیشه افتخارآفرینی می‌کنند.

حافظی ضمن تبریک سالروز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، گفت: نهاد مقدس سپاه برگ زرینی است که بر تارک انقلاب اسلامی ایران در حال درخشش است و ما در نقاط مختلف جامعه امروز خدمات‌دهی خالصانه آنان را مشاهده می‌کنیم، این نهاد مقدس در با رشادت رزمندگان خود شر داعش را از سر مسلمانان کم کرد.

 اقتدار دفاعی ایران، نظام محاسباتی دشمن را برهم زده است

حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ازنا ضمن تبریک سالروز تأسیس بنیاد شهید، اظهار داشت: این نهاد خدوم با خدمت‌رسانی و فرهنگ‌سازی مسئولیت خطیری در جامعه ایفا می‌کنند، این شهرستان با تقدیم ۴۵۰ شهید اوج دلدادگی و ولایتمداری خود را به نمایش گذاشته است.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه رزمندگان، ایثارگران و جانبازان در نزد خداوند متعال، افزود: وجود این افراد یک الگو و فرهنگ ناب را در میان جامعه پرورش داده است، وجود این عزیزان سال‌هاست که به شهادت تدریجی نائل شده است.

امام‌جمعه ازنا با اشاره به اینکه پشتوانه اصلی نظام اسلامی خون مقدس شهدا و پایمردی و استقامت خانواده آنان بود، عنوان کرد: ملت ما باوجود شهدا و جانبازانی که برای دفاع از میهن جان خود را در طبق اخلاص نهاده از هیچ ابرقدرتی هراسی ندارند و بااقتدار مقابله می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت ایثارگری خانواده شهدا و رزمندگان در جامعه، تصریح کرد: سیر فرایندی، شکل‌گیری و حاکمیت دینی در بیانات اخیر مقام معظم رهبری مشهود بود که فرمودند: «تمام انبیای الهی که آمدند هدفشان توحید بود.»

سپهوند با اشاره به‌ضرورت برخورد با گروه و ملتی که با احکام الهی دشمنی می‌کنند، گفت: ما دشمنی و مخالفتی با دیگر ادیان نداریم دستور ما دستور خداوند در قرآن است و می‌فرماید «کسانی که دشمنی با شما ندارند اجازه محبت و مودت با آن‌ها دارید.»

امام‌جمعه ازنا بیان کرد: کسانی که دشمن خداوند و دشمن جامعه اسلامی هستند مورد هدف قرار می‌گیرند، آمادگی دفاعی ما قدرت نظامی ما ترسش برای دشمنان است، این توهم ترسی است که ایران هراسی را استکبار جهانی در منطقه باب کرده و دارد نهادینه می‌کند و ما طبق آیات قرآن عمل می‌کنیم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به صبر، استقامت و بصیرت خاطرنشان کرد: بازدارندگی و اقتدار نظامی و دفاعی ما برای کسانی است که دشمن خدا و دشمن جامعه اسلامی هستند، امروز بافرهنگ مقاومت در مقابل استکبار جهانی و دنیای غرب در حال ایستادگی هستیم و نظام محاسباتی دشمن نیز به‌هم‌خورده است.

انتهای پیام/