حجت الاسلام شاهرخی گفت: نظارت متقن و مطابق قانون اساسی زمینه برگزاری انتخاباتی پر شور را فراهم می کند که لازمه آن تقوا، ایمان و عمل صالح در پیش برد امور است که همه باید رعایت کنند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: همچنان ویروس کرونا وجود دارد اینکه تاحدودی آمار تلفات این بیماری در استان ما پایین است به دلیل رعایت دستورالعمل هاست؛ نتیجه پایبندی به دستورات ستاد ملی و استانی کرونا، نداشتن و پایین بودن آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کروناست.

وی افزود: لازم است همچنان به این مقررات پایبند باشیم؛ پنج شنبه آخر سال را در پیش داریم باید کاری کنیم شروع سال جدید با سلامت و تندرستی خانواده، خود و جامعه اسلامی باشد اگر آمار مبتلایان افزایش پیدا کند در آینده با مشکلاتی روبه رو خواهیم بود، در آرامستان ها آنچنان که ستاد مقابله با کرونا می گوید عمل کنیم، تجمعات در آرامستان ها تضعیف امت اسلامی است و هرچیزی که امت اسلام را تضعیف کند مورد رضایت خداوند، امام عصر (عج) و نائبش مقام معظم رهبری نیست.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: برخی از مناسبت ها به تدریج از معنای اصلی خود خارج شده اند به گونه ای که برخی جوانان ما به خودشان و دیگران آسیب می رسانند اینکه تحت هر عنوانی و گرامیداشت یک مناسبتی خود و دیگران را مصدوم کنید یا منجر به قتل شوید این با شرع، عقل، منطق و استدلال سازگاری ندارد؛ امتی مثل امت ما که صاحب چنین روزی همچون روز بزرگداشت شهید است باید سطح افکار و بینش آن به حدی برسد که به این معقوله ها ورود پیدا نکند.

شاهرخی با اشاره به بیانات رهبری در روز مبعث پیامبر اکرم(ص) تصریح کرد: سخنان و فرموده های رهبری همچون گذشته ژرف، عمیق و همراه با بصیرت افزایی و امید بخشی بود؛ تربیت اخلاقی و دینی دو معقوله و ماموریت همه انبیاء خصوصا پیامبر اسلام بوده است که بشریت به آن نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: ایام ولادت امام حسین(ع)، قمر بنی هاشم(ع)، امام سجاد(ع) و امام عصر(عج) در سوم، چهارم، پنجم و نیمه شعبان فضیلت این ماه را چندصد برابر می کند، امید است که در مناسبت های پیش رو از رزق معنوی این روزها به نحو کامل بهره ببریم.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه شهادت از برترین و مقدس ترین واژه هایی است که در فرهنگ اسلامی وجود دارد و آیات متعدد در مورد شهادت و روایات متعدد از سوی ائمه اطهار وجود دارد، بیان کرد: نبی اکرم(ص) برای شهید و شهادت هفت خصلت را برمی شمرد که شهید به محض ریخته شدن اولین قطره خونش همه گناهاش بخشیده می شود، حور بهشتی غبار چهره شهید را پاک و به او خوش آمد می گویند، از لباس های بهشتی بر اندامش می پوشند و میزبانان بهشتی از عطر بهشتی او را عطرآگین می کنند به روح شهید گفته می شود در هرجا می خواهی استراحت کنید و شهید به وجه الله نظر می کند.

وی یاد آور شد: بازماندگان شهدا افتخار کنند که شهیدشان از چنین مقام و منزلتی برخوردار است پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا به لحاظ صبر، استقامت و قوت قلب بی نظیر بوده، چون در مسیر حضرت زینب کبری قهرمان کربلا حرکت می کنند این خانواده ها در معرض امتحانی سخت قرار گرفتند و موفق و سربلند هم بیرون آمدند.

شاهرخی با بیان اینکه خانواده شهدا در مجاهدت شهیدانشان سهیم هستند، تاکید کرد: ساکنان محلات روستاها، شهر و شهرستان ها، شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده های آن ها را تکریم کنند؛ مسئولین ما تا سلسله مراتب های پایین تر در مقابل شهدا و بازماندگان آن ها وظایفی خطیر بر عهده دارند.

وی اذعان داشت: احیا،حفظ و ترویج فرهنگ شهادت طلبی، زنده نگه داشتن یاد شهیدان حفظ آثار آن ها، تجلیل و تکریم از خانواده های شهیدان و جدیت در امور فرهنگی خانواده شهدا و بسیج امکانات به منظور ترویج فرهنگ شهادت بخشی از وظایف بنیاد شهید است که به وسیله امام راحل در چنین روزی تاسیس شد؛ بنیاد شهید پیگیر امورات فرهنگی، اقتصادی، اشتغال و مسکن و رفع مشکلات فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز باشند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد این روزها ثبت نام شوراهاست؛ بر اساس اصول قانون اساسی، شوراها از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور هستند، در فصل هفتم از اصل ۱۰۰ تا ۱۰۶ قانون اساسی چهار اصل در رابطه با شوراهای اسلامی است؛ استانداران، فرمانداران، بخشداران در حدود اختیارات خود ملزم به اجرای تصمیمات آنها هستند.

وی با اشاره به ضرورت به کارگیری نیروهای کاردان و متخصص در انتخاب اعضای اصلی و فردی نظارت اظهار داشت: مردم انتظار دارند آسیب های دوران قبل در این دوره نباشد در تایید صلاحیت افراد دقت به عمل آمد و از حرمت افراد صیانت شود، تایید فردی که صلاحیت ندارد و از طرفی رد کردن فردی که صلاحیت دارد در سرنوشت مردم تاثیر می گذارد.

وی افزود: نظارت متقن و مطابق قانون اساسی زمینه برگزاری پرشور انتخابات را فراهم می کند که لازمه آن تقوا، ایمان و عمل صالح در پیش برد امور است که همه باید رعایت کنند.

انتهای پیام/