امان الهی گفت: سرانه فضای ورزشی در استان ۶۱ سانتیمتر است و بیش از ۸۰۰ باشگاه در اختیار دوستداران ورزش قرار گرفته است.

به گزارش سفیرافلاک، حشمت اله امان الهی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: لرستان سرشار از پتانسیل و ظرفیت های مختلف است که تاکید بر حوزه استقلال ورزش بانوان انجام شده و حمایت های لازم در این راستا صورت گرفته که برای سال آینده برنامه ریزی لازم خصوصا در بخش روستایی و عشایری صورت گرفته است.

وی با اشاره به سرانه ورزشی در استان افزود: سرانه فضای ورزشی در استان ۶۱ سانتیمتر است که همه مکان های ورزشی صبح ها مختص بانوان و عصرها در اختیار آقایان قرار می گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان تصریح کرد: در استان ۸۷۸ باشگاه خصوصی وجود دارد که ۳۱۵ باشگاه مختص بانوان بوده و ۲۶۵ باشگاه به صورت مشترک برای بانوان و آقایان استفاده می شود به طوری که صبح ها برای بانوان و عصر در اختیار آقایان می باشد.

امان الهی عنوان کرد: با توجه به اینکه ۳۵ درصد اعتبارات به بخش ورزش بانوان اختصاص دارد اما تلاش می شود تا این میزان اعتبار به ۵۰ درصد افزایش یابد.

وی با تاکید بر استفاده از مربیان مجرب در حوزه ورزش گفت: تاکید بر دانش افزایی مربیان در دستور کار قرار دارد و تلاش شده تا از مربیان مجرب برای ارائه فعالیت های ورزشی استفاده شود که در این راستا نظارت و بازرسی های لازم صورت می گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های در حال اجرا، برنامه اصلاح ساختار قامتی بانوان در روستا است که با اعتبار مورد نیاز در حال اجراست.

امان الهی با اشاره به اقدامات ورزش و جوانان برای تسهیل در امر ازدواج جوانان بیان کرد: در این راستا اقداماتی از جمله اقدامات آموزشی و فرهنگی برای تسهیل ازدواج در نظر گرفته شده، همچنین برگزاری کارگاه های قبل، حین و بعد از ازدواج توسط متخصصین، حمایت از مراکز مشاوره سازمان های مردم نهاد، اجرای طرح سرباز مهارت و تعیین محل خدمت سربازان متاهل پرداخت مستمری به سربازان متاهل، ارائه مشاوره های ازدواج برای دانشجویان، تولید محصولات فرهنگی از جمله ساخت انیمیشن و کلیپ، پرداخت تسهیلات ازدواج، تهیه جهیزیه برای جوانان کم درآمد و برگزاری جشنواره های ازدواج از مهمترین برنامه ها در این راستا بوده است.

وی اظهار داشت: تلاش شده تا جوانان به سمت مهارت آموزی سوق داده شوند، از دیگر اقدامات در این زمینه تسهیل پرداخت تسهیلات است و تلاش داریم وام ها به سمت کیفی سازی اشتغال و اشتغال پایدار برود تا بتواند اثربخش باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: سال آینده قرار است با همکاری جهاد دانشگاهی، فنی وحرفه ای و مراکز علمی در هر شهرستان یک مرکز ازدواج آسان راه اندازی شود و خدماتی در این مرکز ارائه گردد.

امان الهی با بیان اینکه ۹ خانه جوان در استان وجود دارد، تصریح کرد: ۹ خانه جوان در استان وجود دارد اما تعدادی از آنها هنوز در اختیار ورزش و جوانان نیست که پیگیری لازم در این راستا صورت گرفته تا در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار داده شود.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون یک خانه جوان در خرم آباد فعالیت دارد ولی استیجاری بوده البته برنامه های آموزشی و سایر برنامه ها در حال اجراست، اخیرا یک خانه جوان در الیگودرز راه اندازی شده که تجهز این خانه جوان در دستور کار می باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: در استان ۳۳ سازمان مردم نهاد وجود دارد که تلاش می شود تا روند ثبت این سازمان ها تسریع شود چرا که با توجه به جمعیت استان، افزایش این سازمان ها ضروری است.

انتهای پیام/