آشتاب گفت: در طرح یارانه دستمزد پیش بینی ۵۳۸ نفر انجام شد اما با تلاش های صورت گرفته ۷۵۲ نفر با این طرح مشغول به کار شدند.

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در سال جاری توسط ۱۰۸ تیم، ۹۲۹ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی استان انجام شده است که در این بازرسی ها ۴۶ تبعه خارجی شاغل شناسایی شدند.

وی افزود: با توجه به ممنوعیت اشتغال اتباع بیگانه در استان، به فعالیت این اتباع پایان داده شد و ۳۴ کارگر ایرانی جایگزین این افراد شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: در این راستا ۲۵ واحد تولیدی که اقدام به جذب این اتباع خارجی کرده بودند جریمه شدند.

آشتاب با اشاره به بازنشستگی پیش از موعد گفت: در سال جاری دو هزار و ۵۳۹ نفر درخواست بازنشستگی پیش از موعد داشتند که مورد رسیدگی قرار گرفتند و از این تعداد با درخواست بیش از ۷۴۶ نفر موافقت شد.

وی با بیان اینکه طرح های اشتغالزایی در استان موفق بوده است افزود: در طرح یارانه دستمزد پیش بینی ۵۳۸ نفر انجام شد اما با تلاش های صورت گرفته ۷۵۲ نفر با این طرح مشغول به کار شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: همچنین در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی امسال ۷۵۶ نفر وارد بازار کار شدند و در طرح معافیت های بیمه ای نیز ۴۷۶ نفر از این طرح استقبال کرده و متقاضیان کار را جذب کردند.

آشتاب اظهار داشت: در سال جاری ۱۵۷ مصوبه در جلسات کارگروه اشتغال مطرح شده بود که از این تعداد ۸۶ مصوبه اجرا و ۶۱ مصوبه هم در دست اجرا قرار دارد.

انتهای پیام/