حجت‌الاسلام مبلغی با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه فیبر نوری خرم‌آباد به کوهدشت و رومشکان، گفت: سیل لرستان استدلال وزارت نیرو در عدم ساخت سد معشوره را بر باد داد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات حوزه مخابرات شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان، اظهار داشت: نقش و اهمیت مخابرات به جهت‌های امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و… غیرقابل‌انکار است، ما شهرستان‌های خود درزمینهٔ زیرساخت کاملاً بی‌بهره بوده و با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی افزود: برای ایجاد رفاه اولیه برای همشهریان گرامی بایستی نهایت تلاش را انجام دهیم، یکی از این تلاش‌ها این است که امکانات را فراهم کنیم و از امکانات کشوری بهره‌مند شویم.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: درزمینهٔ اعتبارات نباید فقط به موارد استانی آن توجه داشت چراکه این موجب عقب‌ماندگی درزمینهٔ خدمات مطلوب خواهد شد، بایستی نگاه ویژه‌ای به جذب بودجه و امکانت ملی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در دیدار اخیری که با وزیر ارتباطات داشتیم، مشکلات این حوزه را بررسی و مطرح کرده و در این راستا نیز وزیر نیز دستورات لازم به جهت رفع مشکل را صادر کردند.

مبلغی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته پروژه فیبر نوری خرم‌آباد به کوهدشت و رومشکان در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ کلنگ‌زنی می‌شود و در این زمینه مشکلات مربوط به مخابرات مناطق این دو شهرستان و همچنین شهرستان پلدختر نیز برطرف خواهد شد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سیل سال گذشته ارتباط مخابراتی پلدختر و شهرستان کوهدشت به دلیل ضعف در زیرساخت‌ها به‌طور کامل قطع شد و در ابتدا هیچ‌گونه ارتباطی با این مناطق امکان‌پذیر نبود.

وی با اشاره به بحران کمبود آب در مناطق کوهدشت و رومشکان، گفت: در دیدار با وزیر نیرو ضرورت تلاش در راستای رفع مشکل کمبود آب را مطرح کرده و از تعلل وزارت نیرو در ساخت سد معشوره انتقاد نموده که سیل لرستان کارشناسی‌های شما را در عدم ساخت این سد را باطل کرد و این را ثابت نمود که تمام استدلالات وزارت نیرو در این راستا بر بادرفت.

مبلغی بیان کرد: در شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان از برخی اولیات زندگی صحبت می‌کنیم درحالی‌که در سایر استان‌ها صحبت از امکانات است، نظر علمی و مدیریت قوی توسعه را در منطقه خلق می‌کند بایستی در این راستا تلاش کرده چراکه از عبادت محسوب می‌گردد.

انتهای پیام/