اکبری با بیان اینکه دمای هوا در لرستان کاهش می یابد، گفت: به باغداران و کشاورزان توصیه می شود اقدامات لازم را برای جلوگیری از خسارت های احتمالی سرما زدگی انجام دهند.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در سامانه بارشی اخیر میانگین بارش در استان ۲۹ میلیمتر ثبت شده که در بیشتر مناطق استان بارشها به صورت باران و در برخی از مناطق بارشها به صورت برف بوده است.

وی افزود: شول آباد با ۵۶ و بروجرد با ۴۷ میلیمتر بارش بیشترین بارشها را داشته البته با این میزان بارش نیز همچنان میزان بارش سال زراعی نسبت به سال زراعی گذشته ۲۵ درصد و نسبت به بلند مدت ۱۴ درصد کاهش داشته است.

معاون هواشناسی لرستان تصریح کرد: در این سامانه میزان بارشها در خرم آباد ۳۳، بروجرد ۴۷، ازنا ۱۶، سیلاخور ۳۲، ریمله ۴۲، الیگودرز ۱۲، کوهدشت ۱۲، رومشکان ۱۳، سپیددشت ۳۹، پلدختر ۱۲، دورود ۴۲، چگنی ۲۴، الشتر ۲۴، نورآباد ۲۷ و در ایمان آباد ۲۵ میلیمتر بوده است.

اکبری با اشاره به وضعیت جوی استان گفت: سامانه بارشی به طور کامل از منطقه خارج شده اما به دلیل رطوبت هوا امروز شاهد ابرناکی و رگبار پراکنده خواهیم بود.

وی بیان کرد: این هفته سامانه بارشی وارد منطقه نمی شود اما امشب به دلیل کاهش دما به باغداران و کشاورزان توصیه می شود اقدامات لازم را برای جلوگیری از خسارت های احتمالی سرما زدگی انجام دهند.

انتهای پیام/