جهانبخش گفت: ۳۰ هزار بسته معیشتی و ۷۰ سری جهیزیه در رزمایش عید تا عید در استان توزیع می شود.

سرهنگ احسان جهانبخش در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: رزمایش اخیر کمک مومنانه از «عید تا عید» است که از عید مبعث تا ولادت امام حسین(ع) این مرحله از رزمایش برگزار می شود.

وی افزود: در این مرحله ۳۰ هزار بسته معیشتی برای نیازمندان و ۷۰ سری جهیزیه بین زوج های نیازمند توزیع می شود.

مسئول بسیج سازندگی لرستان تصریح کرد: یخچال، تلویزیون، جارو برقی، لباسشویی و اجاق گاز از اقلام جهیزیه نوعروسان نیازمند است که از کالاهای ایرانی تهیه شده است.

جهانبخش عنوان کرد: از ابتدای اجرای طرح کمک مومنانه تاکنون ۶۵۰ سری جهیزیه اهدا شده و در این مرحله نیز ۷۰ سری جهیزیه دیگر اهدا می شود.

وی بیان کرد: همچنین طی این سال ۱۸۰ هزار بسته معیشتی، ۳۵۰ هزار پرس غذای گرم، ۲۶ هزار بسته لوازم التحریر با کیف مدرسه اهدا شده است.

مسئول بسیج سازندگی لرستان با اشاره به محرومیت زدایی، عنوانکرد: در بحث ساخت مسکن محرومان امسال ۲۰۰ مسکن برای محرومان استان ساخته شده و تعمیر منازل محرومان نیز انجام شده است.

جهانبخش خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت یک میلیون و ۳۰۰ هزار ماسک توسط بسیج سازندگی تهیه و در مناطق روستایی و حاشیه نشین اهدا شده است.

وی گفت: با شیوع کرونا، بانکی برای شناسایی نیازمندان راه اندازی شد و در این بانک بسته ها در اختیار نیازمندان قرار می گیرد و برخی از افراد در این بانک دو بار هم بسته دریافت کردند.

انتهای پیام/