امان الهی گفت: با هدف استعداد یابی ۴۰ خانه ورزش روستایی در لرستان تجهیز شد.

به گزارش سفیر افلاک حشمت اله امان الهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون ۴۰ خانه ورزش روستایی در استان تجهیز شده و اعتبار مورد نیاز برای تجهیز ۱۰ خانه ورزش روستایی دیگر انجام شده که در شرایط کرونایی برنامه ها به سمت مناطق روستایی برده شد.

وی با اشاره به فعالیت سازمان های مردم نهاد افزود: در سال آینده برنامه مهارت آموزی برای سازمان های مردم نهاد در دستور کار قرار می گیرد، همچنین بحث آموزش، برنامه ریزی شده و با همکاری جهاد دانشگاهی برای راه اندازی مراکز نوآوری و شکوفایی “منش” اقداماتی صورت گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: در راستای تسریع در امر اشتغال جوانان، ۱۷ کارگاه شتاب دهی کسب و کار برای جوان ۱۸ تا ۳۵ سال برگزار شده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای جوانان تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ازدواج و اشتغال به جوانان، تفاهم نامه با جهاد با موضوع کارآفرینی، برگزاری کارگاه هایی برای ازدواج، جلسات ستاد ساماندهی، تفاهم نامه با کمیته امداد با عنوان پویش خیرین که در مناسبت ها جهیزیه ها را تهیه کنند، آموزش مشاوران ازدواج از مهمترین اقدامات در این زمینه بوده است.

۶۰۰ هیات ورزشی در استان وجود دارد

امان الهی با بیان اینکه ۶۰۰ هیات ورزشی در استان وجود دارد بیان کرد: در استان ۶۰۰ هیات ورزشی مختلف در رشته های گوناگونی فعالیت می کنند که به هیات های دارای برنامه، کمک مالی شود البته کمک به هیات ها براساس عملکردها و با نظر کارشناسان پرداخت می شود.

وی با اشاره به اقدامات بهسازی در ورزشگاه تختی خاطرنشان کرد: ورزشگاه تختی ویترین ورزش استان است و برنامه بهسازی آن در دستور کار قرار گرفته، در این راستا بازدیدهایی صورت گرفته و رایزنی برای تامین اعتبار نیز انجام شد که اصلاح رختکن ها و راهروها، تعمیرسقف سالن جودو، تعمیر چمن مصنوعی در دستور کار است.

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان گفت: اداره کل ورزش و جوانان  دو میلیارد تومان بدهی در تعمیرات خصوصا برای تختی داشته که سبب شد امسال نتوانیم قرارداد جدیدی ببندیم.

لرستان، قهرمان در سه لیگ کشوری

امان الهی با اشاره به عملکرد هیات های ورزشی اظهار داشت: عملکرد هیات ها رضایت بخش است و در کشتی سه نفر به اردوی تیم ملی از استان راه یافتند، در رشته بوکس در دو سال اخیر عملکرد خوبی وجود داشته، همچنین در رشته دو و میدانی عملکرد مناسب بود و در سال جاری با توجه به کرونا در سطح کشور ۲۰ لیگ برتر برگزار شد و در سه لیگ استان لرستان به قهرمانی رسید.

وی استعداد یابی در حوزه ورزش را ضروری دانست و افزود: در این راستا برنامه ریزی لازم صورت گرفته که در مناطق روستایی و عشایری اقداماتی صورت گرفته است.

بهره برداری از زمین چمن مصنوعی در روستاها

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان گفت: بیستیمن زمین چمن مصنوعی استان در  روستای دورود افتتاح شد، چهار پروژه چمن مصنوعی تا اردیبهشت در روستاهای استان افتتاح می شود و همچنین زیر ساخت چهار زمین چمن مصنوعی دیگر نیز در بهار سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی بیان کرد: از دهه فجر تاکنون سه زمین چمن مصنوعی در کوهدشت، خرم آباد و دورود افتتاح شده و زمین چمن مصنوعی در نورآباد هم آماده افتتاح است، همچنین این پروژه در ازنا، الیگودرز و بروجرد تا اریبهشت بهره برداری می شود.

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: پنج پروژه زمین چمن مصنوعی در سلسله، دلفان و الیگودرز در دستور کار است و ۱۲ زمین هم برنامه ریزی شده تا سال آینده با تامین اعتبار ایجاد شود.

سرانه فضای ورزشی در روستاهای استان ۸۲ سانتیمتر است

امان الهی با اشاره به سرانه ورزشی افزود: سرانه فضای ورزشی در روستاهای استان ۸۲ سانتیمتر است البته با زمین های خاکی محسوب شده است.

وی با بیان اینکه همگانی کردن ورزش از سیاست های اصلی ورزش و جوانان است اظهار داشت: با این اقدام، استعداد یابی تقویت می شود، در لیگ تندرستی کلیپ هایی از استان به فدراسیون ارسال شده و به لیگ برتر تندرستی در کشور صعود کردیم که خرم آباد در بین ۵۰۰ شهر کشور در جایگاه بیستم قرار گرفت.

تخصیص ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های خسارت دیده از سیل

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به بازسازی مکان های ورزشی پس از سیل گفت: پس از سیل ۱۲ میلیارد تومان برای ورزش پلدختر در نظر گرفته شد که در دی ماه پنج میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان به این اداره ابلاغ شد و تاکنون بازسازی استخر، پنج سالن ورزشی، سه هزار متر کفپوش و کاشت چمن انجام شده است اما دو میلیارد بدهی به پیمانکاران باقی مانده است.

امان الهی خاطرنشان کرد: امسال در این راستا اعتباری اختصاص نیافته و مکاتباتی صورت گرفته تا اعتبار برای بازسازی تخصیص یابد.

انتهای پیام/