فرهادی با بیان اینکه میانگین ابتلای روزانه به کرونا در استان ۱۷۲ نفر است، گفت: میزان ابتلا ۶۰ درصد افزایش یافته است.

علی فرهادی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: آمار ابتلا در استان رو به افزایش است به طوری که میزان ابتلا ۶۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در بهمن ماه میانگین ابتلا به کرونا ۱۰۸ مورد در روز بود اما هم اکنون ابتلا روزانه به ۱۷۲ مورد افزایش یافته و حدود ۱۳ درصد از نمونه گیری های انجام شده، مثبت هستند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به وضعیت زرد استان در کرونا تصریح کرد: در رنگ بندی های، استان در وضعیت زرد قرار دارد و در صورت بی توجهی بیشتر به پروتکل های بهداشتی، شاهد خیز کرونا خواهیم بود.

فرهادی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۵۸ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۰ نفر مثبت قطعی بوده و تحت مراقبت قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه حضور در تجمعات شیوع و مرگ و میر را افزایش می دهد گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام عید و روزهای پایانی سال، تجمعات افزایش یافته و برخی از صنوف در این روزها پروتکل ها را رعایت نمی کنند که ضروری است رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و اصناف به دقت رعایت شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: طی چند ماه گذشته میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان بیش از ۸۵ درصد بود که هم اکنون رعایت نکات بهداشتی به زیر ۷۰ درصد رسیده است.

فرهادی با اشاره به آخرین پنج شنبه سال افزود: توصیه می شود در این روز مردم به آرامستان ها نروند چرا که تجمعات سبب افزایش شیوع بیماری می شود.

انتهای پیام/