کاظمی با بیان اینکه ظرفیت وزارت کشور ۳۲ هزار صندوق اخذ رای الکترونیک است، گفت: یک دهم انتخابات ‌کشور به صورت الکترونیک برگزار می شود.

به گزارش سفیر افلاک سید حمیدرضا کاظمی در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: تفاهم در خصوص تشکیل یک هیئت اجرایی واحد با همراهی شورای نگهبان برای انتخابات مختلف و همزمان، فراهم آوردن بستر مناسب برای ثبت نام الکترونیکی داوطلبان و اصلاح بخشی از ایرادات قانون انتخابات شوراها که با تفاهم وزارت کشور و در جهت حضور بیشتر داوطلبان صورت گرفت و تا زمانی که رسیدگی به صلاحیت افراد در هیئت های اجرایی به پایان نرسیده است، ثبت‌نام قطعی شده تاافراد بتوانند برگه عدم سوء پیشینه را به پرونده ملحق کنند.

وی افزود: ظرفیت وزارت کشور ۳۲ هزار صندوق اخذ رای الکترونیک است و این تعداد صندوق ۱۰ هزار شعبه را در کشور پاسخگو است در صورتی که بالای ۷۰ هزار شعبه اخذ رای در کشور داریم و در شرایط فعلی می توان یک دهم انتخابات را به صورت الکترونیک برگزار کرد.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا گفت: در حال حاضر ۱۶ مرکز استان و ۸ کلانشهر انتخابات را به صورت الکترونیک برگزار خواهند کرد که در تهران به خاطر برگزاری چهار انتخابات همزمان، امکان انتخابات الکترونیک وجود ندارد.

کاظمی آمار داوطلبان شرکت کننده در انتخابات ششمین مرحله شورای اسلامی شهر را ۵۱ هزار و ۵۹۶ نفر در کشور اعلام کرد که شامل ۱۲ درصد خانم‌ها و ۸۸ درصد آقایان هستند.

وی همچنین آمار ثبت نام داوطلبان در شوراهای اسلامی روستایی را در دوره ششم ۲۴۸ هزار و ۳۶۵ نفر که شامل ۷ درصد خانم‌ها و ۹۳ درصد آقایان اعلام کرد و گفت: این آمار نشان دهنده همدلی، همراهی و حمایت مسئولین و دست اندرکاران و مردم است.

انتهای پیام/