خادمی با بیان اینکه طرح هادی در 811 روستای لرستان اجرا شده است، گفت: تعداد کتابخانه های عمومی روستایی استان از ۴ کتابخانه به ۱۳ کتابخانه رسیده است.

به گزارش سفیر افلاک سید موسی خادمی در جلسه ای که به مناسبت روز شوراها برگزار شد اظهار داشت: لرستان در ردیف استانهایی قرار دارد که جمعیت روستایی آن بالاتر از میانگین کشوری می باشد و اقدامات ارزشمندی در روستاهای آن انجام گرفته است به طوری که در حوزه گازرسانی هم اکنون هزار و ۸۸۱ روستا از نعمت گاز بهره مند هستند.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته هزار و ۲۶۰ روستای استان از اینترنت بهره مند شده اند که تا پیش از آن هیچ روستایی در لرستان از اینترنت برخوردار نبوده است.

استاندار لرستان با اشاره به طرح هادی در روستاها گفت: طرح هادی در ۸۱۱ روستای استان اجرا شده، همچنین تعداد کتابخانه های عمومی روستایی استان از چهار کتابخانه به ۱۳ کتابخانه رسیده است.

خادمی عنوان کرد: مدارس شبانه روزی روستایی نیز به ۹۱ مدرسه شبانه روزی افزایش پیدا کرده و باید در نظر داشت که روستاها در ابتدا از امکانات مناسبی بهره مند نبوده‌اند و هنوز هم کمبودهای بسیاری وجود دارد که لازم است با کار فراوان حق قانونی روستاییان در دسترسی به خدمات ادا شود.

انتهای پیام/