حجت الاسلام شاهرخی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد در برنامه های مواسات و همدلی نقش آفرینی کردند و در ایام شیوع کرونا برای خدمت به نیازمندان همه تلاش خود را به کار گرفتند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در مراسم تجلیل از کانون‌های فرهنگی هنری برگزیده رویداد ملی فهما، اظهار داشت: مساجد در شکل گیری این تدین و انقلابی‌ گری در طول تاریخ نقش محوری داشته‌اند که لازم است جوانان مومن و انقلابی در کانون های فرهنگی هنری مساجد برای ارتقای فرهنگی تلاش کنند.

وی افزود: ائمه جماعت در مساجد و ارتقای برنامه های مسجد نقش محوری در هدایت و ارشاد تا رسیدن به قله های فضیلت دارند و برای ارتقا فرهنگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند توجه ویژه به مساجد و کانون های فرهنگی مساجد هستیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: اعتباری که به جهت کار فرهنگی، دینی و هنری در کانون ها به کار گرفته شود هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و باید توجه داشت که اقتصاد و فرهنگ دو مورد اساسی است که هر ملتی برای اقتدار و سرافرازی به این دو امر نیاز دارند و این دو در هم تنیده شده اند به طوری که رشد اقتصادی بدون فرهنگ راه به جایی نمی برد و کارساز نیست.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به فعالیت مساجد در ایام کرونا خاطر نشان کرد: با شیوع کرونا مساجد و کانون های فرهنگی و بسیج پای کار آمدند و در زمینه ضدعفونی کوچه و خیابان اقدامات عظیمی انجام دادند تا جایی که کانون های فرهنگی هنری مساجد در برنامه های مواسات و همدلی و کمک های مومنانه نقش آفرینی کردند و این فعالیت ها باعث تقویت روحیه همدلی بین ملت شد.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو بیان کرد: ائمه جماعات مساجد و جوانان در برگزاری انتخابات نقش دارند و در آستانه انتخابات باید آثار برکات نظام جمهوری اسلامی را برای مردم بازگو کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به فعالیت ۴۲۰ مسجد کانون فرهنگی هنری مسجد در استان، افزود: شش کانون در طرح ملی حضور پیدا کرده و سه کانون مقام کشوری کسب کردند.

انتهای پیام/