ثمینی گفت: ساماندهی گلزار شهدا که به عهده شهرداری‌ها در شهرها و دهیاری‌ها در روستاهاست باید با جدیت دنبال شود.

به گزارش سفیر افلاک محمود ثمینی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: آرامش، عزت، افتخار و هر آنچه در داخل و خارج از مرزها داریم به واسطه خون مطهر شهدا و ایثارگری جانبازان است.

وی با بیان اینکه اشتغال ایثارگران را دستگاه‌هایی که در این زمینه متعهد شده‌اند باید تا رسیدن به مقصد دنبال کنند، افزود: جهت رفع مشکل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگران باید جلسات متعددی با دستگاه‌های مربوطه و همچنین جلسات مشاوره‌ای برای فرزندان ایثارگر برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری لرستان بیان کرد: متاسفانه با گذشت بیش از ۳۰ سال از جنگ تحمیلی هنوز شاهد بلاتکلیفی فرزندان شاهد و ایثارگر هستیم و گاهی در دیدار با خانواده‌های شهدا شرمنده شده‌ایم که فرزندان شهدا و ایثارگر با داشتن مدارک بالای دانشگاهی بیکار هستند.

ثمینی با اشاره به اهمیت ساماندهی گلزار شهدا عنوان کرد: موضوع ساماندهی گلزار شهدا که به عهده شهرداری‌ها در شهرها و دهیاری‌ها در روستاست باید با جدیت دنبال شود در همین راستا انتظار داریم کلیه شهرداری‌های استان به ویژه شهرداری مرکز استان جهت تنظیف و ساماندهی گلزار شهدا اقدام نماید.

وی گفت: در جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بارها تکرار کرده‌ایم که قطعه‌ای برای ایثارگران متوفی که به درجه شهادت نائل می‌شوند تعیین شود ولی علی‌رغم اینکه شهرداری بارها قول داده است، تاکنون اقدامی نشده است که شهرداران سراسر استان به ویژه شهردار مرکز استان طی حداقل ۱۵ روز موظف هستند قطعه مربوط به ایثارگران متوفی را مشخص و به بنیاد شهید تحویل دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد: مسئله نامگذاری معابر و کوچه‌های شهری توسط شهرداری و شورای شهر باید با جدیت دنبال شود و از اسامی مبارک شهدا بر روی معابر استفاده شود و همچنین دستگاه‌های اجرایی در خصوص ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی با بنیاد شهید همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/