خادمی گفت: روند نزولی کرونا در برخی از استانها مشهود است و پیک در حال کند شدن است.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: گزارشات ارائه شده حکایت از آن دارد که در سطح ملی و استانی شتاب پیک کنونی در حال کند شدن است و روند نزولی آن نیز در برخی از استان ها آغاز شده است البته در برخی از مناطق کشور این پیک هنوز به اوج خود نرسیده و نمودار آن در حال صعود است که ضرورت دارد دستورالعمل های بهداشتی به خوبی رعایت شود.

وی افزود: طبق بررسی های انجام شده یک نگرانی جدید در خصوص احتمال ورود و فراگیر شدن ویروس های جهش یافته موسوم به هندی، آفریقایی و دیگر ویروس ها به کشور وجود دارد که مواردی از آنها نیز گزارش شده است.

خادمی با بیان اینکه هر استانی باید تمهیدات لازم را برای پیشگیری و مقابله با این ویروس ها به کار گیرد، گفت: همکاری مردم و دستگاههای اجرایی استان و تلاش برای مهار ویروس از آن جهت بسیار مهم است که پیک کنونی سریعتر پایان یابد و به موج های جدید وصل نشود.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه آمارها حکایت از کاهش روند ابتلا و بستری در استان دارد اما تعداد مرگ ها همچنان بالاست که امیدواریم شرایط عادی پنداشته نشود و مردم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را ادامه دهند.

انتهای پیام/