حجت‌الاسلام لرستانی شب قدر را فرصتی برای رسیدن به مدارج عالی بندگی برشمرد و گفت: دنیاگرایی منشأ بیماری‌های روحی و روانی است.

حجت‌الاسلام علی لرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: شب قدر یکی از فرصت‌های ناب و طلایی است که انسان‌های هوشیار و دانا آن را غنیمت شمرده و برای استفاده صحیح و بهینه از آن سعی می‌کنند با انجام اعمال عبادی همچون نماز، دعا، صدقه، خواندن قرآن و اعمال نیک دیگر زمینه رضایت و خرسندی باری‌تعالی را نسبت به خود فراهم نمایند و به مدارج عالی بندگی و قرب الهی دست یابند.

وی افزود: دنیاگرایی ریشه و سرمنشأ بیماری‌های روحی و روانی که یک بیماری خطرناک و خانمان‌برانداز می‌باشد، بیماری مهلک و ویرانگری که خود سرمنشأ بسیاری از فتنه‌ها و گرفتاری‌های مادی و دنیوی است.

 مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز عنوان کرد: گاهی اوقات اپیدمی ترس و نگرانی از بیماری‌ها ازجمله کرونا و کارهای روتین و روزمره، بسیاری از خانواده‌ها را با چالش و آسیب همراه می‌سازد، این در حالی است که این‌چنین بیماری و ویروس‌هایی، تنها تهدیدکننده زندگی کوتاه‌مدت دنیوی هستند.

وی با اشاره به روایات و آیات الهی، تصریح کرد: دراین‌بین متأسفانه جوامع بشری با بیماری‌هایی به‌مراتب خطرناک‌تری مواجه هستند که با بی‌تفاوتی و ساده‌اندیشی از کنار آن‌ها عبور می‌کنند، بیماری از جنس گناه و رذایل اخلاقی که حیات طیبه و ماندگار ابدی را به مخاطره انداخته است، بیماری که موجب شده است افراد آمال و آرزوهای خود را تنها در دایره حیات دنیوی جستجو نمایند و برای حیات واقعی و جاودان برنامه و راهبردی نداشته باشند.

لرستانی یادآور شد: سرانجام کسانی که اعمال بد مرتکب می‌شوند به‌جایی می‌رسد که آیه‌های خدا را تکذیب می‌کنند و درنتیجه گناه و آلودگی همچون بیماری خوره به جان انسان می‏‌افتد و به‌تدریج روح ایمان را خورده و از بین می‌‏برد و کار به‌جایی می‏‌رسد که سر از تکذیب آیه‌های الهی درآورده و از آن‌هم فراتر می‌‏رود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز بیان کرد: شب قدر بهترین و باارزش‌ترین فرصت برای درمان بیماری‌های خطرناکی همچون هواپرستی و دنیاگرایی است، درواقع انسان نادم و پشیمان باید با دقت و تأمل درآیات قرآن کریم همچون سوره مبارکه روم‌، به عواقب و تبعات شوم بیماری‌های روحی و روانی بیشتر بنگرد، و تلاش نماید با استعانت و یاری جستن از خدای منان به دنبال درمان آن بیماری‌ها باشد.

انتهای پیام/