حامدی گفت: پایگاه های اهدای خون، شب های قدر در خرم آباد و بروجرد فعال است و افراد می توانند برای اهدای خون تا 12 شب مراجعه نمایند.

غلامرضا حامدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هر ساله همزمان با شب های قدر، خونگیری در پایگاه های انتقال خون صورت می گیرد و پایگاه ها تا ۱۲ شب فعال می باشند.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا، شرایط بهداشتی برای اهداکنندگان خون در همه پایگاه ها فراهم شده و در شب های قدر دو پایگاه خونگیری در خرم آباد و یک پایگاه در شهرستان بروجرد آماده خونگیری است.

مدیرکل انتقال خون لرستان تصریح کرد: پایگاه انتقال خون ۶۰ متری در شب های قدر هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب و پایگاه انتقال خون در میدان امام(ره) نیز هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ ظهر و شب ها از ساعت هشت و نیم تا ۱۲ شب آماده خونگیری است.

حامدی عنوان کرد: همچنین پایگاه مرکزی خونگیری بروجرد در این ایام در سه شیفت آماده خونگیری است و پایگاه میدان صفا در شب بیست و یکم از ساعت هشت و نیم تا ۱۲ میزبان اهداکنندگان خون است.

وی با اشاره به کاهش اهدای خون در ایام کرونا گفت: با شیوع کرونا، اهدای خون کاهش یافت ولی تدابیری اندیشیده شد که نیاز مراکز درمانی به خون فراهم شود اما با توجه به شرایط حساس، نیاز است اهداکنندگان مانند همیشه در این امر خداپسندانه مشارکت نمایند.

انتهای پیام/