فرهادی گفت: خیران 30 میلیارد تومان به حوزه سلامت لرستان کمک کردند که ۱۴ میلیارد آن صرف هزینه های عمرانی و کارهای زیر بنایی حوزه سلامت استان شده است.

به گزارش سفیر افلاک علی فرهادی در مراسم رونمایی از تجهیزات اهدایی بانک مهر ایران به طرح شهید سلیمانی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: امروز با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان توسط بانک مهر ایران استان لرستان با شعار همراهی با تیم درمان در مقابله با کرونا ویروس، ۱۲۶ عدد پالس اکسیمتر، ۱۲۶ عدد ترمومتر، ۳۱ عدد دستگاه ضد عفونی کننده محیط و فضا با اشعه فرابنفش و ۳۰ عدد کپسول اکسیژن اهدا شد.

وی افزود: کادر بهداشت و درمان حدود ۱۴ ماه است که در سراسر کشور درگیر مبارزه و مقابله با این ویروس هستند و تاکنون حدود ۷۲ هزار نفر بر اثر این بیماری فوت کرده اند، در استان لرستان ۱۰۶ هزار نفر مبتلا شده اند و تا روز گذشته ۱۶۷۶ نفر بر اثر کرونا فوت کرده اند و باید این پیک بیماری را جدی گرفت چرا که پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و هزینه های درمانی را به دنبال دارد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به همراهی خیرین تصریح کرد: خیرین به حوزه سلامت استان حدود ۳۰ میلیارد تومان طی این مدت به دانشگاه کمک کرده اند که ۱۴ میلیارد آن صرف هزینه های عمرانی و کارهای زیر بنایی حوزه سلامت استان شده است.

فرهادی عنوان کرد: در بحث همکاری های بین بخشی دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و در بحث کمک های نقدی نیز یک میلیارد تومان به دانشگاه کمک شده و امروز نیز شاهد رونمایی از اقلام اهدایی بانک مهر ایران هستیم که همیشه و تحت هر شرایطی همواره پشتیبان دانشگاه بوده و از کادر بهداشت و درمان استان هم حمایت کرده است.

انتهای پیام/