نعمتی با اشاره به‌ضرورت رعایت الگوی کشت در جهت توسعه پایدار کشاورزی، گفت: اجرای شبکه پایاب سد حوضیان از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش سفیرافلاک، ماشاالله نعمتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه متوسط بارش باران الیگودرز در سال جاری ۲۵۵ میلی‌متر بوده است، اظهار داشت: سد خان‌آباد ۱۷ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که در حال حاضر تنها هفت و نیم میلیون مترمکعب آب ذخیره دارد که ۴ و نیم میلیون مترمکعب آن قابل‌برداشت است.

وی افزود: این سد در ۲۰ کیلومتری شهر الیگودرز قرار دارد که یک هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان تحت پوشش قرار داده است.

فرماندار الیگودرز عنوان کرد: با توجه به خشکسالی، کلیه موتور تلمبه‌های غیرمجاز از سد جمع‌آوری خواهد شد ضمن آنکه هرگونه کشت محصولات آب‌دوست و خروج محصولات کشاورزی ممنوع است.

وی با اشاره به‌ضرورت رعایت الگوی کشت در جهت توسعه پایدار کشاورزی، تصریح کرد: اولویت آبیاری با کشت‌های پاییزه و باغات است، سال گذشته متوسط بارش باران در شهرستان بالای ۶۰۰ میلی‌متر بوده که این کاهش بارندگی مشکلات را برای کشاورزان حاشیه سد خان‌آباد به وجود آورده است.

اجرای شبکه پایاب سد حوضیان از اهمیت بالایی برخوردار است

نعمتی بیان کرد: اجرای شبکه پایاب سد حوضیان از اهمیت بالایی برخوردار است که متأسفانه بخشی از این شبکه یعنی خطوط یک و دو که توسط شرکت آب منطقه‌ای انجام‌شده، نواقصی دارد که قابل‌استفاده نیست.

وی گفت: خواستار رفع نقص و تکمیل ۵۰۰ هکتار اول شبکه پایاب در اولین فرصت توسط سازمان جهاد کشاورزی هستیم.

انتهای پیام/