امیری گفت: عامل ناکامی ظریف در اعتماد به کدخدا، گوش دادن به نفوذی ها، عدم همراهی با ولایت فقیه و عدم همراهی با ملت ایران است.


امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: ظریف به دنبال القای میدان داری میدان و هیچ کاره بودن دولت است به طوری که ظریف در این فایل صوتی صراحتا می گوید نه تنها درجمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور اختیاری ندارد بلکه وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی هم اختیاری ندارد.

وی افزود: دوستان ظریف سالیان سال است که القا می کنند در جمهوری اسلامی ایران حاکمیت دوگانه وجود دارد و الان که تیرشان به سنگ خورده به دنبال القای این شبهه هستند که در جمهوری اسلامی ایران نه تنها حاکمیت دوگانه وجود ندارد بلکه تنها قاعده حاکم در اداره کشور و سیاست خارجی، قاعده راهبری نظامی و میدان است.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: ظرفیت در این فایل به دنبال القای این است که کشور توسط رئیس جمهور اداره نمی شود و همه کاره سپاه است، در واقع این ادامه همان خطی است که بخش رادیکال نزدیک اصلاح طلبان تندرو و براندازان داخلی در پی القای آن به جامعه هستند که سپاه همه کاره و دولتمردان هیچ کاره اند.

امیری عنوان کرد: ظریف می گوید از شلیک و آزمایش موشکها، از شلیک موشکها به سمت عین الاسد، از ماجرای هواپیمای اکراین و از جواب محور مقاومت به تجاوزات اسرائیل بی خبر است، همچنین می گوید وزیر راه دولت روحانی در مورد پرواز هما به سوریه خبر ندارد و همه اینها در حالیست که ظریف به دنبال فهرست مجموعه اقدامات میدانی به عنوان دخالت در دیپماسی است و می خواهد ناکامی های دیپلماسی جاسوس پرور خود را به دخالت میدان گره بزند.

وی بیان کرد: ظریف می خواهد بگوید که میدان در جمهوری اسلامی ایران، میدان دار است و ناکامی و شکست ها در روابط خارجی، به دلیل دخالت میدان است.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا خاطرنشان کرد: گوینده، سارقان و منتشرکنندگان این فایل صوتی ظریف دو هدف را دنبال می کنند که یکی اینکه اگر برجام نتیجه نداده، وزارت خارجه موفق نبوده و مشکلی که وجود دارد به جهت میدان داری میدان است و دیگر این که ریاست جمهوری در ایران نقشی ندارد و با جایگزینی رئیس جمهور هم مشکلی حل نمی شود.

امیری با بیان اینکه هدف نهایی شیاطین از این پروسه دامنه دار، دلسرد کردن مردم از نظام و قهر کردن آنها با صندوق های رای است گفت: شیاطین از نیمه دوم پارسال توسط رسانه های مختلف به دنبال این موضوع هستند و رمز فتنه جدید، دخالت میدان در همه امور است، ظریف در بیان تقابل با میدان به مرز نابودی سیاسی رسیده و باید به دنبال کسانی بود که ظریف را هم هزینه کردند، این افراد به دنبال دلسرد کردن مردم از نظام بوده و می کوشند ناکارآمدی دولت را به گردن میدان بیندازند.

وی با اشاره به اینکه ظریف این بار هم مانند برجام و در اعتماد به غرب، گول خورد افزود: عامل ناکامی ظریف در اعتماد به کدخدا، گوش دادن به نفوذی ها، عدم همراهی با ولایت فقیه و عدم همراهی با ملت ایران است و اگر میدان دار نبود امروز آبرویی برایشان نمانده بود و امروز باید ممنون شهدا، رزمندگان و ولایت فقیه و جهادگران باشند.

انتهای پیام/