عبدالهی گفت: در لرستان نهاده ها به اندازه کافی تامین شده ولی در خصوص مقدار جوجه‌ریزی محدودیت‌هایی داشته ایم.

به گزارش سفیر افلاک اسد عبدالهی در جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در استان لرستان نهاده های دامی تامین شده و حداکثر تا سه ماه آینده مشکل نداریم.

وی با اشاره به اینکه لرستان یکی از استان‌های تولیدکننده مرغ است، افزود: برخی استانهای دیگر انتظار دارند لرستان تولید کننده باشد ولی اولویت اول به تامین نیاز استان داده شده و اگر گوشت مرغ بیش از مصرف داخلی تولید شود به استان‌های دیگر صادر خواهد شد و لذا در خصوص خروج مرغ از استان حتما محدودیتهایی ایجاد خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان تصریح کرد: متاسفانه با توجه به خشکسالی، محدودیت‌ها و مشکلاتی برای آنها به وجود آمده و مصوب شد در این خصوص سازمان صمت استان از طریق وزارتخانه پیگیری کند و همچنین جهاد کشاورزی در خصوص کمبود علوفه برای دام های سنگین و سبک از طریق وزارت خانه پیگیری کنند تا مشکلی برای اواخر سال که معمولاً بیشتر از علوفه دستی استفاده می کنند نداشته باشیم.

عبدالهی در خصوص قیمت مرغ گفت: عموما قیمت هر کالا را میزان عرضه و تقاضا تعیین می کند و پیش‌بینی ما این است که تا سه ماه آینده تنش خاصی در قیمت مرغ نداشته باشیم.

وی افزود: استان‌های همجوار ما مثل خوزستان که شرایط آب و هوایی آن تقریباً به سمت گرم شدن میرود و نمی‌توانند جوجه ریزی و تولید مرغ داشته باشند ممکن است بر بازار داخل استان تاثیر داشته باشند که دو عامل در قیمت مرغ موثر است یکی میزان جوجه ریزی و دیگری هم تامین نهاده‌ها است که در لرستان نهاده ها به اندازه کافی تامین شده ولی در خصوص مقدار جوجه‌ریزی محدودیت‌هایی داشته ایم.

انتهای پیام/