کوشکی گفت: 39 هزار و 242 دوز واکسن کرونا تاکنون وارد استان شده و برای گروه های هدف با اولویت بندی تزریق شده است.

به گزارش سفیرافلاک، مریم کوشکی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واکسیناسیون گروه های هدف برای پرسنل بهداشت و مردم از بهمن ماه ۹۹ در استان آغاز شد و ابتدا با واکسینه کردن پرسنل بیمارستان در بخش های آی سی یو، بخش، اورژانس و آزمایشگاه های کرونا انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۹ هزار و ۲۴۲ دوز واکسن کرونا وارد استان شده است، افزود: گروه های هدف طبق اولویت بندی واکسینه می شوند به طوری که بعد از گروه اول، بیماران سرطانی، بیماران خاص، جانبازان، نظام پزشکی، پاکبانان، غسال ها و پرسنل بخش ها و بیمارستانها واکسینه شدند.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: فاز دوم واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال از امروز در استان آغاز می شود، با توجه به اینکه تعداد اندکی از این گروه هدف واکسینه شدند و موجودی واکسن صفر بود، مابقی سالمندان بالای ۸۰ سال از امروز واکسینه می شوند.

کوشکی با تاکید بر عدم مراجعه حضوری برای دریافت واکسن کرونا عنوان کرد: هیچ کسی از سالمندان و یا گروه های هدف به مراکز بهداشتی مراجعه نکنند چرا که طبق برنامه ریزی و اولویت بندی برای تزریق واکسن، با آنها تماس گرفته می شود و یا پیامک می دهند.

وی بیان کرد: همچنین هیچ گروه سنی در بیمارستان عشایر واکسینه نخواهد شد و سالمندان به مراکز بهداشتی درمانی که به آنها اعلام می شود مراجعه نمایند.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: هیچ سایتی برای ثبت نام واکسن کرونا وجود ندارد و افراد از روی پرونده الکترونیک در نوبت دریافت واکسن قرار می گیرند.

کوشکی با اشاره به گروه های سنی دریافت واکسن کرونا گفت: بعد از سالمندان بالای ۸۰ سال، فاز بعدی واکسن برای گروه های سنی ۷۵ تا ۸۰ سال، ۷۰ تا ۷۵ سال، ۶۵ تا ۷۰ سال، ۶۰ تا ۶۵ سال و بعد از آن گروه بیماران زمینه ای با سن ۱۷ تا ۶۴ سال است.

وی اظهار داشت: در فاز بعدی، ساکنین در زندان، پرسنل پلیس، نظامیان و سربازان، معلمین، گرمخانه ها، کمپ ها، پرسنل بانک، حمل و نقل و خدمات شهری واکسن دریافت می کنند.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: در فاز بعدی افراد ۵۵ تا ۵۹ سال، ۵۰ تا ۵۴ سال، ۴۵ تا ۴۹ سال، ۴۰ سال ۴۴ سال، ۳۵ تا ۳۹ سال، ۳۰ تا ۳۴ سال واکسن دریافات می کنند و سپس پس از این گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال، ۲۰ تا ۲۴ سال و ۱۸ تا ۱۹ سال واکسینه می شوند.

انتهای پیام/