پازوکی گفت: در راستای مدیریت بهینه مصرف برق، وزارت نیرو 20 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه شبکه برق رسانی استان اختصاص داده است.

مهدی پازوکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در سال گذشته استان لرستان موفق شد در مدیریت بهینه مصرف برق و انرژی خوب عمل نماید که در این راستا وزارت نیرو ۲۰ میلیارد تومان را برای توسعه شبکه برق رسانی در استان اختصاص دادند.

وی با اشاره به کاهش ساعات اداری افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده احتمال دارد که ساعات کار ادارات تا ۱۲ و نیم ظهر باشد که هدف از این برنامه کاهش مصرف برق است.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان تصریح کرد: پیک مصرف برق از ساعت ۱۲ ظهر تا عصر است که تلاش می شود با کاهش ساعات اداری و رعایت چند نکته، در مصرف برق صرفه جویی شود.

پازوکی عنوان کرد: با توجه به کاهش بارندگی ها و خشکسالی، ضرورت مدیریت در مصرف آب و برق بسیار لازم است که با برنامه ریزی و استفاده بهینه مشکلی رخ ندهد.

وی بیان کرد: محیط زیست و منابع طبیعی در حالت آماده باش هستند که درخواست داده شده اعتباری برای کمک به بیمه کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی در نظر گرفته شود.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت: همچنین با توجه به کاهش ۴۰ درصدی آب سدها به امور آب، جهاد کشاورزی و سایر بخش ها اطلاع رسانی شده که برای مدیریت بهینه مصرف برنامه ریزی نمایند.

انتهای پیام/