شرفی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: در سال جاری 22 نقطه حادثه خیز استان اصلح می شود.

به گزارش سفیرافلاک، عباس شرفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در استان ۱۰۴ نقطه پرتصادف طی سه سال اخیر شناسایی شد و امسال ۲۲ نقطه پرتصادف در استان اصلاح می شود.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۹ هزار میلیارد تومان برای ایمن سازی راه ها نیاز است، افزود: در استان پنج هزار کیلومتر راه فرعی و روستایی وجود دارد که سالانه ۱۹ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ایمنی راه ها نیاز است که این میزان اعتبار در استان کمتر از ۵۰ میلیارد تومان است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان لرستان با اشاره به توزیع لاستیک با نرخ دولتی گفت: در سال ۹۹ تخصیص لاستیک دولتی کاهش ۷۹ درصدی داشت و هم اکنون تامین لاستیک متوقف شده که در این راستا سامانه ای راه اندازی شده که رانندگان با ثبت نام، اقدام به دریافت لاستیک کنند که از ابتدای این طرح تاکنون ۱۱۷ هزار و ۳۳۹ لاستیک توزیع شد.

۵۸۷ میلیارد تومان تسهیلات کرونا به رانندگان پرداخت شد

شرفی با اشاره به خسارت کرونا در این بخش افزود: با شیوع کرونا و کاهش سفر، خسارت هایی در این بخش وارد شد به طوری که میزان سفر در سال ۹۹ حدود ۲۳ درصد و جابه جایی مسافر ۴۳ درصد کاهش یافت.

وی بیان کرد: در راستای حمایت از رانندگان ۱۳ هزار و ۷۷۴ راننده برای دریافت تسهیلات ثبت نام کردند که در مجموع ۵۸۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

بهسازی و آسفالت ۴۰۰ کیلومتر راه

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان لرستان تصریح کرد: سال گذشته ۵۵ فقره پرونده تصادف تشکیل شد که به هیات کارشناسی ارجاع داده شد و از این تعداد ۵۰ درصد عدم قصور این اداره در بروز تصادفات محرز شده است.

شرفی با اشاره به بهسازی و آسفالت ۴۰۰ کیلومتر راه اظهار داشت: ۳۵۰ کیلومتر ایمن سازی، روکش آسفالت و ۳۵ کیلومتر روکش حفاظتی و لکه گیری از ۹۸ تاکنون انجام شده است.

وی از وجود دوربین نظارت در محورهای استان خبر داد و گفت: در محورهای استان ۷۸ سامانه ثبت تخلف سرعت نصب شده که از این تعداد ۶۰ درصد فعال بوده و سعی می شود تا شهریورماه مابقی این سامانه فعال گردد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان لرستان عنوان کرد: همچنین ۶۴ تردد شمار برخط و ۱۹ دوربین نظارت تصویری در بخش نظارت هوشمند فعال می باشند.

۵۷ کیلومتر راه روستایی آسفالت شد

شرفی با اشاره به آسفالت راه روستایی گفت: در طرح ابرار برای آسفالت راه های روستایی سال گذشته ۶۰ کیلومتر سهم استان بود که این طرح آسفالت در راه روستایی بالای ۲۰ خانوار انجام شود که سال گذشته ۵۷ کیلومتر از این طرح اجرا شد.

وی بیان کرد: در طرح ابرار آسفالت راه های روستایی در دستور کار قرار دارد که به محض تامین اعتبار این برنامه عملیاتی می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان لرستان با اشاره به اعتبار مورد نیاز در این حوزه افزود: ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه های روستایی استان لحاظ شد که با توجه به شرایط استان باید به صورت ویژه در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/