رضایی گفت: امدادگران هلال احمر لرستان سال گذشته به 611 حادثه امدادرسانی کردند.

به گزارش سفیرافلاک، صارم رضایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای تعمیرات ساختمان های اداری هلال احمر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که ۹۵ درصد اعتبارات جذب شده، همچنین پنج میلیارد تومان هم از منابع استانی در این راستا کمک شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه ۲۵ بالگرد هلال احمر در کشور وجود دارد، در استان یک بالگرد به صورت دائم مستقر می باشد تا در شرایط مورد نیاز خدمات لازم را ارائه دهد، فاز اول آشیانه بالگرد انجام شده و در فاز دوم بعد از تکمیل، بالگرد در آشیانه مستقر می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ انبار امدادی در استان وجود دارد که ظرفیت این انبارها بیش از هشت هزار متر می باشد و دو درصد اقلام امدادی بیشتر در این انبارها وجود دارد.

راه اندازی ۱۰ پایگاه امداد بین جاده ای در دستور کار است

رضایی با بیان اینکه ۱۰ پایگاه امدادی دیگر در استان راه اندازی می شود، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۹ پایگاه امداد بین جاده ای وجود دارد و ۳۰۰ امدادگر فعال هستند؛ در زمستان و نوروز تعداد این پایگاه اضافه می شود اما ۱۰ پایگاه دیگر در استان احداث خواهد شد.

وی با اشاره به احداث زمین بازی کودکان اظهار داشت: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای احداث زمین های بازی کودکان پس از سیل در نظر گرفته شد که از این مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به جمعیت هلال احمر استان اختصاص داده شد و در هفت شهر استان ۹ زمین بازی کودکان احداث شد.

هلال احمر به ۶۱۱ حادثه امدادرسانی کرد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: استان لرستان جزء ۱۰ استان حادثه خیز کشور است و اقدامات آموزشی لازم انجام شده تا در شرایط و حوادث از این اموزشها برای ارائه خدمات استفاده شود.

رضایی با اشاره به ارائه خدمات هلال احمر در سال گذشته افزود: سال گذشته ۶۱۱ مورد حادثه که عمده آنهاجاده ای، کوهستان و غرقی است توسط هلال احمر امداد رسانی شد.

توزیه ۵ هزار بسته معیشتی در استان

وی با بیان اینکه هزار و ۵۰۰ امدادگر فعال در استان وجود دارد، تصریح کرد: در راستای جذب امدادگران موفق شدیم ۳۷ نفر را جذب کنیم، همچنین ۱۷ نفر دیگر در مراحل گزینش هستند که در مجموع ۵۴ نفر در پایگاه ها مشغول می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به توزیع بسته معیشتی در بین نیازمندان اظهار داشت: در طرح کمک مومنانه پنج هزار بسته معیشتی که ارزش هر بسته ۵۰۰ هزار تومان بوده در بین نیازمندان توزیع شده است.

رضایی بیان کرد: در مجموع برای این تعداد بسته معیشتی بیش از ۲۵۰ تومان هزینه شده که در بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر کرونا توزیع شد.

انتهای پیام/