رازانی گفت: با توجه به ضرورت احیای واحدهای راکد در استان، امسال 20 واحد راکد وارد چرخه تولید می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، بختیار رازانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عمده فعالیت شهرک های صنعتی براساس مزیت نسبی استان است که یک سوم فعالیت این واحدها شیمیایی، ۲۴ درصد بخش غذایی، کانی غیر فلز و فلزی و نساجی و دارویی در این شهرک ها وجود دارد اما بیشترین واحدهای صنعتی در استان به پتانسیل استان که معادن است برمی گردد.

وی از احیای ۲۰ واحد راکد در سال جاری خبر داد و افزود: احیا و استفاده از همه ظرفیت ها و فعال سازی واحدهایی که در تملک بانکها هستند در دستور کار قرار دارد و برای امسال ۲۰ واحد مجدد راه اندازی می شود، همچنین ۱۶ واحد افزایش ظرفیت و ۱۵ واحد از تملک بانک خارج می شوند.

 مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان با اشاره به شناسایی واحدهای پرخطر استان، عنوان کرد: واحدهای پرخطر در شهرک ها شناسایی شده اند، برخی از واحدها مانند سلولزی، شیرهای آتش نشانی در جلوی این واحدها نصب شده تا در مواقع خطر اطفا صورت گیرد.

 وی بیان کرد: ۱۶ خوشه کسب و کار در استان از سال ۹۶ شناسایی شد به طوری که گلیم، فرش، عسل و آبزی پروری را در حال توسعه داریم و کار توسعه گلیم و جاجیم به پایان رسیده که این یکی از روش های نوین توسعه کسب و کارها می باشد.

رازانی با اشاره به فعالیت واحدهای صنعتی شهرک های صنعتی گفت: ۱۰۰ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی زیر ۲۵ درصد فعالیت دارند، ۱۱۵ واحد زیر ۵۰ درصد، ۴۰ واحد بین ۴۰ تا ۷۵ درصد و ۲۵ واحد بین ۷۵ تا ۱۰۰ درصد فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه برخی از واحدها در ایام کرونا به بالاترین ظرفیت تولید رسیدند بیان کرد: هم ماسک و الکل علاوه بر تامین نیاز استان به استان های دیگر هم ارسال شد و واحد الکل سازی به بالاترین ظرفیت تولید رسید.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای صرف شهرک سازی در نظر گرفته شد.

رازانی با اشاره به اشتغال روستایی گفت: سال گذشته تسهیلاتی برای ایجاد اشتغال روستایی ارائه شد تا واحدهایی در اطراف روستاها ایجاد شوند که هدف از این برنامه ایجاد اشتغال در روستاها می باشد.

وی تصریح کرد: تلاش می شود به تعداد بخش ها و روستایی که پتانسیل داشته باشد، نواحی صنعتی ایجاد شود مثلا در ونایی بروجرد واحد صنعتی غذایی ایجاد شود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان اظهار داشت: سال گذشته ۷۹ واحد متقاضی سرمایه گذاری و ایجاد واحد صنعتی در استان ایجاد شد.

انتهای پیام/