کرمعلی نوشت: اگر مردم برای تعیین سرنوشت خود و اداره امور کشور درصحنه حاضر نباشند و بار مسئولیت خود را به گردن دیگری بیندازند حق حاکمیتشان در تعیین سرنوشت جامعه مخدوش و از بین خواهد رفت.

به گزارش سفیرافلاک، مسائل سیاسی و امور مربوط به حکومت که از اهم مسائل هر جامعه‌ای است افراد بایستی با مشارکت فعال خویش در سرنوشت خود و جامعه دخالت کرده و در سیاست‌گذاری‌ها تصمیمات و چگونگی اداره امور کشور تأثیرگذار باشند.

 چراکه اگر در تعیین سرنوشت خود مشارکت نورزند بر اساس سنت‌های موجود در عالم خلقت دیگران با سلطه بر آن‌ها برای آنان تصمیم‌گیری خواهند کرد و هر طوری که بخواهند با سیاست‌گذاری و تنظیم اداره امور کشور آن‌ها را به دنبال خود می‌کشاند و چه‌بسا که آنان را به ورطه‌ی هلاکت بیندازند؛ پس مشارکت سیاسی برای حیات فکری وزندگی باعزت امری لازم و ضروری است.

مشارکت سیاسی به‌منظور اعمال حق حاکمیت مردم در تعیین سرنوشت خود امری لازم و ضروری است.

 اگر مردم برای تعیین سرنوشت خود و اداره امور کشور درصحنه حاضر نباشند و بار مسئولیت خود را به گردن دیگری بیندازند حق حاکمیتشان در تعیین سرنوشت جامعه مخدوش و از بین خواهد رفت.

هر آنچه در این راه تلاش کنند به‌اندازه سعی و کوشش خود می‌توانند در تعیین سرنوشت خویش مؤثر باشند؛ دو جمله از مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات اشاره می‌کنیم:

همچنان که شرکت در انتخابات یک وظیفه است گزینش خوب و آگاهانه هم یک وظیفه است. مسئله اول در انتخابات این است که همه در این آزمون عمومی ملت ایران شرکت کنند و نشان بدهند که ملت ایران زنده است به سرنوشت کشورش علاقه دارد.

مشارکت در امور سیاسی و  اداره‌ی امور مملکتی، یک وظیفه و تکلیف شرعی است، برای همه‌ مردم به‌خصوص قشر نوجوانان و جوانان یک جامعه‌ی پایدار است.

انتهای پیانم/

  • نویسنده : کرمعلی؛ رئیس مجمع بسیج چگنی