شمسی فر گفت: پوشش تلفن همراه در 98 درصد جاده های استان لرستان برقرار است.

به گزارش سفیرافلاک، نبی اله شمسی فر در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  در طول جاده های استان ۹۸ درصد پوشش تلفن همراه وجود دارد و تلفن همراه برای بخش هایی که در نظر گرفته، ایجاد شده است و در این حوزه هزینه بخش عمرانی بالغ بر دو میلیارد تومان برای شرکت هزینه بر است، از نظر اقتصادی توجیه ندارد و تلاش داریم برخی از این نقاط کور را اصلاح کنیم.

وی افزود: اپراتورها در بخش شهری و روستایی و جاده فعالیت دارند اما در شهرها اپراتورها رغبت بیشتری برای فعالیت دارند، همچنین در حوزه روستایی این نقاط کور را شناسایی و شاخص های تعداد خانوار و جمعیت در نظر گرفته می شود و در صورتی که زیر ۵۰ درصد پوشش تلفن همراه باشد به یکی از اپراتوهاابلاغ می شود.

مدیر کل مخابرات لرستان تصریح کرد: ضعف پوشش ها از طرف ما به اپراتورها گزارش می شود و پیگیری انجام می شود که در تلاش هستیم برای روستاهایی که جمعیت بالاتری دارند اقداماتی صورت گیرد.

شمسی فر عنوان کرد: پیگیری ها در حال انجام است که شرکت بهینه ساز و کیفی ساز اپراتور همراه اول حضور پیدا کند و بخشی از اختلالات به این برمی گردد که تلاش برای رفع این اختلالات در دستور کار قرار گرفته است.

وی قطع برق را یکی از اختلالات در ارتباطات برشمرد و بیان کرد: یکی از عوامل قطعی های مکرر در این حوزه، قطع برق با زمان بالاست، در واقع وقتی برق سایتی  قطع می شود باطری های سایت دو الی سه ساعت پوشش می دهد و بیشتر از آن هم امکان پذیر نیست و سایت نمی تواند سرویس دهی انجام دهد.

مدیر کل مخابرات لرستان عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات اختلال در این بخش، سرقت تجهیزات سایت است که تلاش می شود به حداقل برسد.

 شمسی فر خاطرنشان کرد: درشهرهای نورآباد، کوهدشت، پلدختر و رومشکان تلاش شد تا در زمان قطعی فیبر نوری برای پایدار بودن ارتباطات، تکنولوژی نویی برای تعداد محدودی از سایتها را که پوشش حداقلی ایجاد شود.

وی بیان کرد: در این راستا رینگ هایی ایجاد شده و یک مسیر انتقال از فیبر استانی و یکی هم از فیبر شرکت ارتباطات است که در صورت قطعی، از یکی استفاده شود.

مدیر کل مخابرات لرستان خاطرنشان کرد: ارتقا تکنولوژی ها شعاع پوشش را کم می کند و هر چه پهنای باند بیشتر باشد شعاع پوشش کمتر می شود البته در برخی از مناطق همکاری لازم برای ایجاد دکل ها وجود دارد و اگر کمک شود احداث سایتها انجام شود این معضل قابل حل است.

شمسی فر تصریح کرد: احداث ۱۳ سایت جدید در سطح شهرهای استان ابلاغ شده و در روستاها ۲۷ سایت جدید در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: سال گذشته ۱۸ پروژه احداث سایت تلفن همراه در استان افتتاح شد و امسال برنامه هایی داریم که تعداد سایت ها را افزایش دهیم.

انتهای پیام/