شمس فر گفت: شهرستان های چگنی، کوهدشت، رومشکان و پلدختر فاقد زیر ساخت بین شهری فیبر نوری هستند.

به گزارش سفیرافلاک، نبی اله شمسی فر شامگاه دوشنبه در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه اظهار داشت: اعتبارات سرمایه ای بین ۱۳ تا ۱۵ میلیارد تومان در سال نوسان دارد که هر ساله این میزان اعتبار برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف استفاده می شود.

وی با اشاره به اعتبارت مخابرات در بخش روستایی افزود: بعد از خصوصی شدن، مخابرات مکلف به حفظ ارتباطات در مناطقی است که ماقبل از خصوصی ایجاد شده و اگر روستایی نیاز به توسعه داشته باشد از اعتبارات مناطق محروم استفاده می شود.

مدیر کل مخابرات لرستان تصریح کرد: برای نگهداری ارتباطات خطوط ثابت در روستایی حدود دو میلیارد تومان در نظر گرفته می شود و به دنبال سرمایه گذاری از سمت مخابرات برای برخی روستاها هستیم. در روستاها به دلیل پراکندگی توسعه شبکه بسیار مشکل است و هزینه بسیار بالایی دارد.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد پرداختی های مخابرات غیر حضوری است بیان کرد: در ایام کرونا و قبل از آن نیز فعال سازی سامانه های غیر حضوری انجام شد؛ این سامانه ها برای پرداخت و ارائه خدمات غیر حضوری بود به طوری که ۹۰ درصد پرداختی ها به صورت غیر حضوری است.

مدیرکل مخابرات لرستان تصریح کرد: در کل استان ۶۲۰ هزار تلفن ثابت وجود دارد که از این تعداد ۳۶۰ هزار خط مشغول به کار می باشند.

شمسی فر با بیان اینکه تلفن ثابت برای این شرکت زیان ده است، خاطرنشان کرد: درآمد هر خط تلفن ثابت ۵۶۰۰ تومان است در حالی که ما ۷۵۰۰ تومان هزینه می کنیم و تلفن ثابت زیان ده است.

وی با اشاره به اینکه در چهار شهرستان مشکل زیر ساخت فیبر نوری وجود دارد گفت: چهار شهرستان چگنی، کوهدشت، رومشکان و پلدختر فاقد زیر ساخت بین شهری فیبر نوری هستند که در این راستا احداث مسیر فیبر نوری پلدختر- خرم آباد در دستور کار قرار گرفته و در چهار فاز اجرا می شود، تاکنون دو فاز به اتمام رسیده و مابقی در دست اجراست که طی امسال و سال آینده مناطقی به شبکه فیبر نوری وصل می شود.

مدیرکل مخابرات لرستان با تاکید بر غیر مضر بودن دکل ها در نزدیکی منازل مسکونی اظهار داشت: حدفاصل دکل ها از محل سکونت فاکتور مهمی نیست و هیچ گونه نگرانی از بابت مضر بودن از سوی اپراتورها ارائه نشده و ضرر و زیان گوشی ها بیشتر از دکل هاست.

وی با اشاره به تعرفه اینترنت اظهار داشت: تعرفه اینترنت در بخش داخلی و خارجی متفاوت است و هزینه استفاده از اینترنت داخلی، یک چهارم خارجی بود و اغلب مردم از اینستا و تلگرام استفاده می کنند و استفاده از این شبکه های خارجی هزینه بالایی دارد.

انتهای پیام/