شرفی گفت: انتخابات مهم‌ترین نماد مردم‌سالاری دینی در جمهوری اسلامی به شمار می رود.

میلاد شرفی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: دو مؤلفه اصلی که در گفتمان امامین انقلاب دیده می‌شود یکی مشارکت گسترده و دیگری انتخاب اصلح است که با فضای مشارکت آگاهانه که مهم‌ترین و اولویت‌دار ترین بحث در انتخابات است.

وی مهم‌ترین نماد مردم‌سالاری دینی در جمهوری اسلامی را انتخابات دانست و افزود: مهم‌ترین نمود در جمهوری اسلامی مردم‌سالاری دینی و حضور مردم در انتخابات است و پیام‌های متفاوتی در انتخابات دارد.

مسئول بسیج دانشجویی لرستان عنوان کرد: فضایی که ما در آن حضور داریم و مشارکت در ابعاد مختلف، به فضای پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: مقبولیت یک نظام سیاسی کمک می‌کند که مسیری را برای پیشرفت داشته باشیم و آن بحث حضور مردمی است و مردمی‌ترین انقلاب تاریخ نظام جمهوری اسلامی را به وجود آورد.

شرفی بیان کرد: انتخابات سال‌های گذشته نشان از این می‌دهد که مبنای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مردم هستند و در اینجا مردم‌سالاری دینی کاملاً نمود پیدا می‌کند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی لرستان گفت: یکی از فواید انتخابات، بحث امنیت ملی است که بنیادی‌ترین نیاز جامعه امنیت است در حیطه‌های مختلف ازجمله سیاسی، اجتماعی و… که برای توسعه پایدار لازم داریم؛ اگر یک دولت یک نظام سیاسی را به وجود بیاورد در دنیا و پشتوانه آن مردم نباشند نمی‌تواند اقتدار را داشته باشد که یکی از مسائل تکمیلی در حوزه امنیت، همین مسئله‌ی فضای مشارکت است.

 وی با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌ها درزمینهٔ انتخابات، اظهار داشت: در انتخابات گذشته نقش رسانه ملی در مناظرات انتخاباتی در ایجاد فضای رقابتی و سیاسی در بین مردم مسئله مهمی بود که امروز نقش فضای مجازی و همچنین تولیدمحتوا بسیار مهم است.

شرفی گفت: فضای غرب‌گرایی و ماهیت کشورهای غرب را با تولید و محتوای مناسب در رسانه به مردم مشخص کنیم، اما در مقابل سلطه‌ای که قرار گرفتیم اگر بخواهیم خارج شویم باید دولتی داشته باشیم که در موارد متعدد و مختلف استقلال سیاسی، استقلال در فرهنگی داشته باشیم که به دست زندگی بشر برسد که ما نیاز به دولت اسلامی و جوان‌گرایی لازم داریم.

مسئول بسیج دانشجویی لرستان بیان کرد: بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی یک کشور، اعتماد مردم به نخبگان است، ما در وهله اول نباید بگذاریم نخبگان و… فراموش شوند، رسانه نباید اجازه دهد که مردم در انقلاب اسلامی ما در عرصه‌هایی ازجمله کشاورزی و… فراموش شوند در رسانه ما باید مخاطب شناسی کنیم، اگر تبیین و تکرار اگر محتوایی تبلیغ شد در جبهه انقلابی این را همه پخش کنند که بازخورد خوبی قطعاً خواهند داشت.

انتهای پیام/