بیرانوند گفت: پرداخت تسهیلات به 658 نانوایی برای بهسازی تجهیزات با هدف افزایش کیفیت در دستور کار قرار دارد و به بانکها معرفی شده اند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت بیرانوند در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه اظهار داشت: گندم شهرستان های پلدختر، کوهدشت، رومشکان و الشتر کیفیت بالایی دارند و سالانه ۳۰۰ هزار تن گندم نیاز استان است.

 وی افزود: در استان ۱۳ کارخانه آرد با ظرفت ۷۰۶ هزار تن فعال هستند، در کشور ۳۸۴ واحد آسیابانی وجود دارد که سه درصد واحدهای آسیابانی در استان است.

بیرانوند عنوان کرد: برخی از مراکز در استان اقدام به خرید صوری گندم کردند که در سال ۹۷ کشف و افرادی دستگیر شدند، پارسال سیلوی ۴۰ هزار تنی این افراد که در دلفان بود با ارزش ۲۶ میلیارد تومان به تملک دولت درآمد.

وی با اشاره به نظارت بر نانوایی ها بیان کرد: نظارت بر طبخ نان به صورت مستمر صورت می گیرد که در این راستا استفاده از متخصصین و افراد دارای تجربه در قالب تیم های نظارت کننده در آرد در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل  غله و خدمات بازرگانی لرستان خاطرنشان کرد: در راستای بهبود کیفیت نان ۶۵۸ واحد به بانک برای دریافت تسهیلات با هدف بهسازی واحدها و تجهیزات معرفی شدند، همچنین در اواخر سال گذشته ۲۵۰ نفر مدیران خبازی آموزش لازم را فرا گرفتند.

بیرانوند گفت: لرستان از نظر کیفیت رتبه پنجم نان لواش، سنگک رتبه هفتم و بربری رتبه یازدهم را در کشور دارد.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته ۱۴ هزار و ۴۴۵ بازرسی از نانوایی های استان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در بازرسی ها ۹۱ مورد به دلیل تخلفات پلمب شدند،  ۲۲۸ واحد به دلیل رعایت موارد لازم تشویق شدند، سهمیه آرد ۳۰۱ واحد قطع  شد و در مجموع ۸۴۰ تن در سهیمه آرد استان صرفه جویی شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان اظهار داشت: عمده نانوایی های استان لواش است که از ۱۳۰۰ واحد نانوایی در استان، ۴۵۸ نانوایی در خرم آباد بوده و ۴۵ نانوایی در روستا و مابقی درمناطق شهری می باشد.

انتهای پیام/