معتمدی گفت: ثبت نام کلاس اولیها از اول خرداد ماه آغاز و پیش بینی می شود امسال حدود 35 هزار دانش آموز کلاس اولی داشته باشیم.

رقیه معتمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: ثبت نام کلاس اولیها از اول خرداد ماه آغاز می شود که طبق آمار ثبت احوال امسال حدود  ۳۵ هزار نوآموز لرستانی وارد پایه اول ابتدایی می شوند.

وی با اشاره به شرایط ثبت نام افزود: با توجه به شرایط کرونا، تلاش شده از ظرفیت فناوری برای ثبت نام دانش آموزان استفاده شود به طوری که امسال امکان ثبت نام الکترونیکی برای همه پایه ها فراهم شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: حضور دانش آموزان پایه اول برای سنجش وغربالگری لازم است که تلاش شده تا طبق نوبت دهی و برنامه ریزی این کار صورت گیرد و از ازدحام جمعیت در پایگاههای سنجش جلوگیری شود البته امکان ثبت نام الکترونیکی این دانش آموزان نیز فراهم شده است.

معتمدی با بیان اینکه سنجش دانش آموزان از ۲۲ خرداد آغاز می شود، گفت: طبق نوبت اعلام شده از سوی مدارس سنجش دانش آموزان انجام می شود که امسال ۲۲ پایگاه سنجش در نظر گرفته شده که ۱۸ پایگاه سنجش درجه یک که روزی ۳۳ نفر، سه پایگاه درجه دو که روزی ۲۲ دانش آموز را سنجش می نمایند، همچنین امسال یک پایگاه سنجش تخصصی نیز درمرکز استان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: با تاکید بر اصول تربیتی ودر نظر گرفتن اعتماد به نفس دانش آموزان وجلوگیری از ایجاد هرگونه تجربه تلخ شکست برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی، برگزاری هرگونه آزمون و مصاحبه چه در مدارس دولتی وچه غیر دولتی ممنوع است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: دریافت اخذ هرگونه وجه در هنگام ثبت نام( به جز وجوه کتب درسی وبیمه دانش آموزان)، ممنوع و تخلف است مگر در صورت مشارکت داوطلبانه والدین در هزینه های مدارس واگر به هردلیلی خانواده ای از پرداخت وجه ویا روند ثبت نام شاکی باشد، می تواند شکایت خود را به به ستاد ثبت نام  استان به شماره تلفن ۳۳۴۱۰۳۵۹ معاونت آموزش ابتدایی، شماره تلفن ۳۳۴۲۰۰۸۳ معاونت متوسطه و شماره تلفن ۳۳۴۰۵۰۰۴ اداره ارزیابی عملکرد  اداره کل آموزش وپرورش استان ، اطلاع دهند تا رسیدگی صورت گیرد.

معتمدی خاطر نشان کرد: سال گذشته ۱۹۰هزار و ۴۲۸  دانش آموز ابتدایی و ۲۷ هزار و ۴۰۰ نوآموز پیش دبستانی مشغول به تحصیل بودند.

انتهای پیام/