خادمی گفت: ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای کمک به رونق تولید در لرستان اختصاص یافت.

به گزارش سفیر افلاک سید موسی خادمی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی لرستان اظهار داشت: با توجه به شعار سال و رفع موانع تولید و پشتیبانی،۱۴ هزار میلیارد تومان توسط سیستم بانکی استان برای تولید در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات در سال ۱۴۰۰ اختصاص یافت.

وی افزود: اگر اختلافی بین دستگاه‌های اجرایی و طرح های تولیدی پیش آمد، قبل از هرگونه طرح و اقدام قضایی توسط دادگستری، ابتدا در استانداری و در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح شود و اگر مشکل در ستاد تسهیل حل نشد وارد سیستم قضائی شود .

استاندار لرستان با اعلام تهیه لیست کاملی از موانع تولید در لرستان گفت: بخشی از مشکلات مذکور در استان قابل پیگیری بوده و برای حل موانع موجود تصمیم گیری خواهد شد و برخی دیگر مشکلاتی هستند که با مکاتبه با مرکز حل خواهند شد که این دسته هم احصاء شده و قابل پیگیری هستند.

خادمی با اشاره به تصویب طرح حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران تصریح کرد: به منظور جلوگیری از تملک سیستم بانکی و سختگیری در مطالبات مقرر شد که دستگاه قضایی و سیستم بانکی از سرمایه گذاران در این زمینه حمایت کنند.

وی بیان کرد: با اجرای این مصوبات بخشی از تکلیفی را که در حوزه شعار سال بر عهده ماست، بتوانیم اجرایی کنیم که البته نیازمند اقدامات بیشتری در جلسات آتی خواهیم بود.

انتهای پیام/