ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه انتخابات تریبون ملی صدای ملت ایران اسلامی است، عنوان کردند: اقتصاد پویا درگرو انتخاب اصلح است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام حسن رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت با اشاره به‌ضرورت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، اظهار داشت: معتبرترین، آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه اعلام صدا و دیدگاه یک ملت به‌نظام سیاسی خود، آمدن به‌پای صندوق‌های رأی و مشارکت در تصمیمات کلان کشور با اخذ رأی است.

وی افزود: حق رأی یک حق مهم و موهبتی الهی است که از سوی حاکمان برخی کشورها از مردمشان دریغ می‌شود و آنان برای دستیابی به این حق مبارزه می‌کنند.

امام‌جمعه معمولان عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران از همان آغاز تأسیس با انتخاب شیوه جمهوری برای نظام سیاسی اسلامی خود، حق انتخاب مسئولان در رده‌های مختلف را به مردم سپرد.

وی با اشاره به اینکه مردم در طول انقلاب اسلامی از اصل انقلاب، برکات زیادی را مشاهده کرده‌اند، تصریح کرد: اقتدار، استقلال، عزت، آگاهی، پیشرفت در عرصه‌های مختلف کسب رتبه‌های برتر جهان؛ این‌ها گوشه‌ای از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

رضایی با اشاره به اینکه انتخابات تریبون ملی صدای ملت ایران اسلامی است، گفت: تجربه در جهان نشان داده که کنار نشستن و عدم مشارکت در انتخابات، کنش سیاسی مؤثر نیست بلکه حضور هدفمند و انتخابی هوشمندانه، جهت برون‌رفت از مشکلات، بسیار حائز اهمیت است.

امام‌جمعه معمولان بیان کرد: حرف عده‌ای این است که من باسیاست کاری ندارم پس در انتخابات شرکت نمی‌کنم در پاسخ به این افراد می‌توان گفت: اولاً انتخابات فقط باسیاست تنها سروکار ندارد بلکه با سرنوشت ما ارتباط مستقیم دارد و ثانیاً اگر ما باسیاست کار نداشته باشیم سیاست بازندگی ما در ارتباط است، سیاست حتی درباره ورزش نیز تصمیم‌گیری می‌کند و بر شاخص بورس نیز تأثیر می‌گذارد، پس سیاست جزء لاینفک زندگی ما است.

وی گفت: عده‌ای دیگر شاید بگویند انتخابات برای من چه فایده‌ای دارد و هرکسی مسئول شود چه تأثیری در زندگی شخصی من دارد؟ در پاسخ به این عده بایستی گفت: صرف‌نظر از همه مزایای شرکت در انتخابات، در زندگی مادی و معنوی ما نیز تأثیر اساسی دارد؛ آیا مدیریت صحیح و کارآمد نمی‌تواند بر مسکن، کاهش تورم، سامان دادن به آشفتگی بازار، تسهیل ازدواج، ایجاد اشتغال، حمایت از تولیدکنندگان، نظام بانکداری اسلامی و … مؤثر باشد؟

رضایی بیان کرد: رئیس‌جمهور یعنی مجموعه‌ای از وزرا در عرصه‌های مختلف؛ یعنی استانداری و فرمانداری، بخشداری و مجموعه‌ای از ادارات و نظام بانکی و شورای شهر و روستا و حتی دهیاری در روستاهای دورافتاده، آیا این مجموعه عریض و طویل در سرنوشت ما اثرگذار نیست.

وی یادآور شد: ما رأی می‌دهیم چون برای سرنوشت خود و کشورمان احترام قائلیم و می‌خواهیم در تصمیمات کلان کشور سهیم بوده و خواهان استقلال کشور هستیم.

انتخابات نماد بیعت دوباره مردم با آرمان‌های انقلاب است

حجت‌الاسلام سید سجاد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سلسله ضمن گرامیداشت سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: امروز همان روحیه سربازی و پاسداری به جوانان نسل جدید انتقال‌یافته است و به دنبال فتح ارزش‌ها هستند.

وی با اشاره به تعبیر امام راحل مبنی بر اینکه فتح خرمشهر فتح ارزش‌ها است، افزود: این سطح از ارزش‌ها در این زمانه قالب و شکل و شمایل دیگری پیداکرده است و بایستی نگاه کنیم دشمن کدام سمت را نشانه گرفته است که آن عرصه را تقویت نمایم.

امام‌جمعه سلسله انتخابات را نمادی از بیعت دوباره مردم با آرمان‌های انقلاب دانست و عنوان کرد: دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم است، در راستای ایجاد دولت جوان انقلابی و حزب الهی بایستی تلاش کرد، کاندید‌اها پس از تائید صلاحیت به دنبال بیان دست آوردها، ایجاد شورونشاط برای حضور حداکثری مردم باشند نه اینکه برخلاف اخلاق شروع به تخریب رقیب انتخاباتی خود باشند.

وی با اشاره به وضعیت امروز فلسطین و قدرت پوشالی رژیم غاصب صهیونیستی، تصریح کرد: فلسطینی‌ها با مقاومت جانانه و گوش سپردن به منویات ولی امر مسلمین جهان امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) سلاح مقاومت را بر سلاح سازش ترجیح دادند و همین امر باعث پیروزی آنان در مقابل دنیای استکبار و رژیم اسرائیل شد.

فراگیری اتحاد مردم فلسطین

حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های این هفته ازنا ضمن گرامیداشت سوم خرداد روز پیروزی و فتح خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس، اظهار داشت: امام راحل فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد یعنی اینکه در پرونده دفاع مقدس ردپای صریحی از امدادهای غیبی در نظام ثبت و ضبط‌شده است که این انقلاب، انقلاب اسلامی است.

وی افزود: گاهی یک کلیدواژه و کلمه مبارکی از سمت مقام معظم رهبری و پیش‌ازاین نیز توسط امام راحل ساری و جاری می‌شد که شجاعت‌ها، دلاوری‌ها و پیروزی‌ها را به ارمغان می‌آورد.

امام‌جمعه ازنا عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه عربی اخیر خود در روز قدس، به کلمه‌ای به نام تلاحم اشاره کردند که در ادبیات عربی به معنای به هم پیوستن استخوان‌های خورد شده است و ترمیم آن‌ها و در کنار هم قرار گرفتن آن‌ها است درواقع کنایه‌ای بود از اینکه مردم مظلوم فلسطین که شهرهای مختلفی که هستند، یک انتفاضه همه‌جانبه به ارمغان بیاورند و این برگرفته از دستور مقام معظم رهبری بود.

وی با اشاره به اینکه اتحاد مردم فلسطین فراگیر و جامع شده است، تصریح کرد: ۱۱ روز مقاومت فلسطینی‌ها به شکلی بود که در این انتفاضه جدید در همان ۲۰ دقیقه اول ۳۰۰ موشک به سمت صهیونیسم فاسد پرتاب شد که نشان از پیروزی این ملت و رو به افول صهیونیسم جهانی و از قدرت دنیای اسلام است که این را بایستی تا پیروزی بزرگ حفظ کرد.

سپهوند گفت: اهمیت کار در جایگاه ریاست جمهوری بسیار بالا است، زیرا عمده بودجه کشور و نیروهای تأثیرگذار و فعال در عرصه حاکمیت در زیرمجموعه این گروه قرار دارند، اهمیت چند برابری آن باعث شده است که ما باید توجه ویژه‌ای داشته باشیم توجه ویژه به اینکه این انتخاب برای ما سرنوشت‌ساز بوده و اقتصاد و پویایی در عرصه فرهنگی و مذهب درگرو این انتخاب است.

 امام‌جمعه ازنا بیان کرد: انسجام اسلامی و مباحث اجتماعی و توسعه متوازن و همه‌جانبه در گرو به این انتخاب است، بخشی از فرآیند انتخابات مربوط به شورای محترم نگهبان است که تشکر می‌کنیم از اینکه با سازوکاری که اندیشیده‌اند، کاندیداهای ما نهایتاً به ۴۰ نفر رسید که برای این ۴۰ نفر بررسی مجدانه‌ای انجام می‌پذیرد.

وی یادآور شد: شورای نگهبان تعارف را کنار بگذارد و تمام دقت را به کار گیرد و افرادی که واقعاً صلاحیت‌دارند انتخاب شوند اما این نکته و این معنا نباید منافی مسئولیت من و شما باشد.

 سپهوند با اشاره به اینکه کار شورای نگهبان بررسی صلاحیت‌ها است، گفت: بایستی بامطالعه و تحقیق گزینه‌ای که دارای بصیرت، تعهد و اصلح هست را انتخاب کنیم و در این راستا تکلیف اجتماعی داریم.

ایالات‌متحده مقاومت تشکیل‌شده است

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: غضب انسان را به بیچارگی می‌رساند، بایستی خود را بر آن مسلط کنیم و اجازه ندهیم که او ما را مغلوب کند، وقتی انسان توانست در کارها عاقلانه عمل کرده و هیجانات درونی خود را کنترل کند، مسیر پیروزی و درست را طی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه لباس تقوی زینت انسان است، افزود: در قضاوت‌ها عاقلانه و عادلانه عمل کنیم و خشم خود را به خاطر خداوند متعال فروکش کنیم، چراکه اگر غیر شود، انسان به سمت فروپاشی می‌رود.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: یکی از راه‌های کنترل خشم، تغافل است، روز قیامت نمی‌توانیم پاسخگوی دیگران باشیم تا فرصت هست جبران کنیم و مراعات همدیگر را بکنیم.

وی ضمن گرامیداشت سالگرد فتح خرمشهر، تصریح کرد: امروز روز امتحان و مقاومت است، دلاوری رزمندگان اسلام در عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس نماد تعهد ملت ایران به انقلاب اسلامی است.

طهماسبی با اشاره به‌ضرورت غرور نداشتن وامید برای فردایی روشن، گفت: امروز رمز برون‌رفت او روز جهاد اقتصادی است، رمز رفع مشکلات اقتصادی، تکیه به توان داخلی و متکی نبودن اقتصاد به نفت است، در مورد تحریم‌ها بایستی اولویت را در خنثی‌سازی آن به کار برد.

امام‌جمعه کوهدشت ضمن انتقاد از اظهارات اخیر ظریف در یک فایل صوتی، بیان کرد: امروز راه شهید سلیمانی به‌عنوان یک مکتب نورانی و الهی به جهان مخابره می‌شود، اگر این شهید بزرگوار نبود امثال آقای ظریف راه دیپلماسی و مذاکره هم نداشتند.

 وی با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: بایستی دولتی انتخاب شود که باکفایت بوده و منشی رجایی وار، همت وار، خرازی وار و سلیمانی وار داشته و به ملت تکیه کرده و راستگو باشد نه اینکه چشمش به غرب و ایادی آن باشد.

طهماسبی با اشاره به اتحاد فلسطینی‌ها در تحولات اخیر، موجب تسلیم شدن دشمنان شده است، گفت: صهیونیست‌ها در درون دچار آسیب و آشوب شده‌اند و آزادی قدس نزدیک است چراکه ایالات‌متحده مقاومت تشکیل‌شده است و همه باهم یک‌صدا هستند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت دوری کردن کاندیداها از تخریب همدیگر، بیان کرد: با پای باطل نمی‌شود به چیزی رسید و هدف وسیله را توجیه نمی‌کند، امروز روز حماسه و عملیات بیت المقدس است، ما خرمشهرها در پیش داریم که انتخابات یکی از آن‌ها است، بایستی دولت مقاوم و انقلابی تشکیل شود.

 وی با اشاره به انتخابات شورای شهر و ضرورت انتخاب اصلح برای ساماندهی وضعیت شهری، بیان کرد: از خدمات بسیجیان و سپاه عزیز و همچنین مجموعه شبکه بهداشت و درمان تشکرمی کنیم، درزمینهٔ درمانی به برخی تجهیزات احتیاج داریم که بایستی برطرف شود، جهاد کشاورزی نیز از برداشت بی‌رویه آب در مزارع جلوگیری کنند، چراکه موجب کاهش آب سفره‌های زیرزمینی و خشک شدن چاه‌های آب شرب مردم شهرستان شده است.

 انتهای پیام/