حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به‌ضرورت ورود مجامع بین‌المللی به مسئله فلسطین، گفت: انتخابات میدان مسابقه برای خدمت است و بایستی منجر به وحدت ملی و امنیت ملی شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در خرم‌آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی، عمل به دستورات الهی و اینکه دنیا مزرعه آخرت است، اظهار داشت: در اولین نماز جمعه بعد از عید فطر هستیم تقریباً سه ماه به خاطر شیوع ویروس کرونا نماز جمعه تعطیل بود و برخی از فعالیت‌های مردم دچار اختلال شد و این نشان‌دهنده این است که اصول بهداشتی را باید رعایت کنیم، چراکه افراد، نهادها و گروه‌های زیادی تلاش و مجاهدت کردند تا مرحله چهارم را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: این روزها سالروز حماسه‌آفرینی، سلحشوری و دلاوری‌ها سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و تیپ ۵۷ لرستان خصوصاً در عملیات حاج عمران است؛ تیپ ۵۷ کلید فتح و پیروزی عملیات‌های متعددی، خصوصاً سخت و صعب‌العبور بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: البته باید یاد کنیم از تیپ ۱۵ امام حسن (ع) و لشگر ۸۴ ارتش و دیگر یگان‌های رزمی که در هشت سال دفاع مقدس حماسه آفریدند ولی عملیات حاج عمران با توجه به ویژگی‌ها و مختصات منحصربه‌فردی که داشت جوانان باغیرت لرستان کلید فتح این عملیات بزرگ شدند.

وی با اشاره به تقدیم بیش از ۳۰۰ شهید استان و ده‌ها مجروح و جانباز از شهرهای مختلف استان در عملیات حاج عمران، تصریح کرد: شهدای حاج عمران هرکدام مشعلی فروزان برای هدایت و رستگاری هستند و وظیفه فرهیختگان و پیشکسوتان جهاد و ایثار است که جزئیات این عملیات را بازگو و واکاوی کنند تا نسل‌اندرنسل ما با این عملیات آشنا شوند.

 شاهرخی خاطرنشان کرد: در بیت‌المقدس که منجر به آزادی خرمشهر شد امام(ره) فرمودند: نباید فتح خرمشهر را از یاد ببریم دشمنی که با عِده و عُده فراوان آمده بود، سپاه اسلام آن‌چنان بر دشمن تاختند که هزاران نفر اسیر شدند و این کلام نورانی امام بر دل ما برجای ماند که خرمشهر را خدا آزاد کرد و در این پیروزی هم تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع)، بسیج و عشایر حماسه آفریدند و برگ‌های دیگری بر تاریخ مقاومت ایران اسلامی و استان لرستان افزودند و امید که با تکمیل و افتتاح باغ‌موزه استان تبیین این عملیات در موزه به نمایش گذاشته شود.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به دردناک بودن کشتار مظلومانه زنان و کودکان در غزه برای هر انسان منصف، بیان کرد: با روی کار آمدن دولت ترامپ و شدت یافتن خیانت برخی از دولت‌های عربی و معامله ننگین قرن و انتقال پایتخت اسراییل به شهر قدس، همکاری‌های سفاکان نظام سلطه با این رژیم، اسرائیل را گستاخ کرد تا با همراهی شهرک‌نشین‌هایی که دنباله‌رو ارتش اسراییل هستند به بیت‌المقدس حمله کنند و منطقه شیخ جراح را به‌قصد یهودی‌سازی مورد هجوم قرار دهند.

وی یادآور شد: مجموعه این فشارها، فلسطینی‌ها را در کرانه باختری، غزه و ساکنان قدس شریف را به یک وحدت رسانید و در سایه هدایت‌های حکیمانه رهبر انقلاب و حضور مرد میدان شهید سپهبد حاح قاسم سلیمانی ویارانش و گروه‌های مقاومت، دستشان را از سلاح‌های مقاومت پر کرد و مردم در مرزهای لبنان و … هجوم بردند تا از امت اسلام دفاع کنند.

شاهرخی اظهار داشت: درگذشته مردم فلسطین ضرباتشان با عملیات‌های شهادت طلبانه بود و امروز آن‌چنان عرصه بر اینان تنگ‌شده که وزیر دفاع سابق این رژیم گفته است که اسرائیل توان مقابله با فلسطین را ندارد و چگونه می‌تواند ادعای هماوردی با لبنان و ایران را داشته باشد و این‌ها حکایت از عجز و ناتوانی رژیم غاصب صهیونیست است و نشان از همان وعده نصرت الهی که رهبری بر اساس آیات الهی اعلام کردند که در آینده اسرائیل از بین خواهد رفت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به‌ضرورت ورود مجامع بین‌المللی و سازمان کنفرانس اسلامی به مسئله فلسطین و تنگ شدن عرصه دیپلماتیک و سیاسی بر اسراییل، بیان کرد: امروز رهبر معظم انقلاب تمام‌قد در مقابل استکبار و نظام سلطه ایستاده است، نظام سلطه به سرکردگی آمریکا از طریق ماهواره و فضای مجازی در تلاش است مشارکت حداکثری را کاهش دهد، تفرقه و چنددستگی را حاکم کند پس تلاش کنیم مشارکت حداکثری شکل بگیرد این انقلاب محصول مجاهدت همین مردم است ممکن است مردم از مسئولی ناراحت باشند اما از انقلاب محافظت می‌کنند.

وی گفت: این انقلاب با رشادت و سلحشوری بیش از ۲۰۰ هزار شهید به‌دست‌آمده است پس تلاش کنیم با گفت‌وگوی اقناعی به پرسش‌ها درباره لزوم مشارکت حداکثری پاسخ دهیم باید بهترین را در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر انتخاب کنیم در گام دوم انقلاب انتخاب‌ها به‌گونه‌ای باشد که شهر ما چهره یک مرکز استان را داشته باشد.

شاهرخی اظهار داشت: اینکه ما در طول چند دوره ببینیم صدها نفر نیروی انسانی بر شهرداری‌ها تحمیل‌شده‌اند و چه کسانی مستقیم و غیرمستقیم دخالت داشته‌اند ما نیز به‌طور غیرمستقیم دخالت داشته‌ایم چون باید بهترین انتخاب را داشته باشیم انتخابی که ارتقای فرهنگی و پیش رفت اقتصادی را برای ما به دنبال داشته باشد.

امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: انتخابات میدان مسابقه برای خدمت است و کاندیداها در مناظره‌های انتخاباتی خود را موظف به رعایت اخلاق انتخاباتی بدانند و انتخابات بایستی منجر به وحدت ملی و امنیت ملی شود باید حرکت ما را به سمت تحقق آرمان‌های اسلامی و انقلابی تقویت کند و اعتماد عمومی و افزایش مشارکت اجتماعی در پی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: انتخابی با ویژگی‌هایی همچون باایمان، متعهد، متدین، دارای مدیریت و کفایت لازم و عدالت‌خواه و صد فساد و عملکرد انقلابی و جهادی معتقد به توانمندی‌های داخلی و بهره‌گیری از جوانان و مردمی بودن و ساده‌زیست بودن و امیدوار به آینده رقم بزنیم.

انتهای پیام/