زهره ای گفت: از ابتدای برداشت کلزا تاکنون 150 تن کلزا از کشاورزان لرستانی خریداری شد که میزان خرید نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت.

نادر زهره ای در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با توجه به خشکسالی، میزان تولید گندم و کلزار کاهش یافته و به دنبال آن، خرید تضمینی این دو محصول نیز از کشاورزان کاهش خواهد یافت. از ابتدای فصل برداشت کلزا تاکنون ۱۵۰ تن کلزا از کشاورزان خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۲۰ درصد گندم توسط تعاون روستایی خریداری می شود، افزود: امسال به دلیل کاهش بارندگی و کاهش تولید پیش بینی می شود خرید تضمینی گندم حدود ۶۰ درصد کاهش داشته باشد.

مدیر کل تعاون روستایی لرستان عنوان کرد: سال گذشته ۶۰ هزار تن خرید تضمینی گندم انجام شد اما امسال حدود ۳۰ هزار تن خریداری می شود.

وی بیان کرد: سال گذشته در مجموع ۲۸۸هزار تن گندم در استان از کشاورزان خریداری شد اما امسال میزان خرید تضمینی با کاهش روبرو شده و حدود ۱۰۰ هزارتن گندم در کل استان خریداری می شود.

مدیرکل تعاون روستایی لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت موجود، پیش بینی می شود در سال جاری حدود ۲۵ تا ۳۰ هزارتن گندم توسط تعاون روستایی خریداری شود که نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/