حجت‌الاسلام شاهرخی با اشاره به بهره‌مندی شهدا از رزق الهی، گفت: صحنه‌های نقش‌آفرینی فرزندان لرستان که برگ‌های زرینی به تاریخ مقاومت ایران افزودند و نام استان را سرافراز کردند بازگو شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، عصر امروز در یادواره شهدای حاج عمران و بیت‌المقدس که در گلزار شهدا خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: برای ثبت و ضبط روز دوم خرداد به نام روز مقاومت و ایثار مردم لرستان نیاز به همکاری همگان است، بایستی رویدادهای غرورآفرینی که سپاه اسلام و فرزندان استان لرستان در تیپ ۵۷ و لشگر ۸۴ و دیگر یگان‌های رزمی که برگ‌های زرینی به تاریخ مقاومت ایران افزودند و نام استان را سرافراز کردند بازگو کنیم.

وی با اشاره به اینکه خداوند با افراد صبور است، افزود: برای رسیدن به قله‌های افتخار نیاز به صبر و شکیبایی داریم، درحرکت به‌سوی قله‌های رفیع و عبور از فراز و نشیب‌ها و سختی‌ها و دشواری‌ها نیازمند صبر هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: همه به یاد داریم در آن مقطع که کشور ما دچار فتنه‌های داخلی بود و ارتش جمهوری اسلامی ایران بازسازی لازم را پیدا نکرده بود و نیروهای جهادی مشغول تنظیم امور و مقابله با ضدانقلاب در داخل کشور بودند، کشور ما آماج حملات قرار گرفت و خرمشهر در ۴ آبان ۵۹ اشغال شد اما با صبر و مقاومت و جهاد و رزم رزمندگان و هم‌چنین دلاورمردان لرستان و دیگر یگان‌های رزمی پیروزی حاصل شد.

وی با اشاره به اینکه دل‌های رزمندگان ما سرشار از عشق به خدا بود، تصریح کرد: جامعه امروز ما برای رسیدن به قله‌های بلند نیازمند صبر و شکیبایی است، اگر مشاهده کردیم در حال حرکتیم اما فرازی نیست، معلوم می‌شود هنوز به دامنه قله نرسیدیم و درراه هستیم؛ جامعه امروز ما بیش از گذشته نیاز به صبر، شکیبایی و ارتباط قلبی و دلی با ذات ربوبی دارد.

شاهرخی با اشاره به اینکه شهدا از رزق الهی بهره‌مند هستند، خاطرنشان کرد: شهدای عزیز جسمشان را به خاک و روحشان را به اعلی‌علیین سپردند اما راهشان را به ما سپردند، راه و پرچم شهدا امروز در دست ماست و ما باید با صبر و صلاه و شکیبایی مسیر را ادامه دهیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: امروز مشاهده می‌کنیم که با هدایت‌های رهبری و جان‌فشانی رزمندگان مدافع حرم، دشمنان اسلام چگونه امروز آماج موشک‌ها و راکت‌های محور مقاومت قرارگرفته‌اند و این‌ها در سایه صبر و شکیبایی است.

انتهای پیام/