حسنی مقدم گفت: پروژه پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان رومشکان، حاشیه رودخانه سیمره احداث می شود.

به گزارش سفیر افلاک اسفندیار حسنی مقدم در جلسه ستاد توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی لرستان اظهار داشت: لرستان بهشت سرمایه‌گذاری در بخش های کشاورزی و با اولویت های شیلات و آبزیان، کشت گیاهان دارویی، توسعه گلخانه ها و شهرک های گلخانه ای، صنایع تبدیلی و غذایی و سردخانه ها می باشد.

وی افزود: جهاد کشاورزی لرستان در جهت افزایش تولید و ایجاد اشتغال با اختصاص زمین جهت اجرای پروژه ها از  اراضی ملی و یا مستثنیات و همچنین تسهیل در صدور مجوزها، از شروع عملیات احداث بنا تا رسیدن به مرحله تولید و اشتغال با سرمایه‌گذاران نهایت تعامل و همکاری را خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به پروژه ماهیان خاویاری گفت: پروژه پرورش ماهیان خاویاری پر سودترین سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی است چرا که هر میزان خاویار تولید شود دارای بازار مصرف بوده و یا صادر می شود.

حسنی مقدم تصریح کرد: وزن ماهی خاویار تا مرحله استحصال خاویار به بیش از ۱۰۰ کیلوگرم می رسد و هر ماهی خاویاری ١٠ درصد وزن خود خاویار دارد، از این رو هر کیلوگرم خاویار به قیمت ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد، ضمن اینکه قیمت گوشت ماهیان خاویاری بین ۱۸۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است که این امر باعث افزایش درآمد تولید کنندگان و ایجاد اشتغال می شود.

وی بیان کرد: در همین راستان با ایجاد پروژه پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان رومشکان، حاشیه رودخانه سیمره موافق می شود تا احداث گردد.

انتهای پیام/