آزادکار سنگین وزن تیم ملی کشتی ایران در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان همچنان مدعی است باید به تورنمنت لهستان اعزام می‌شد تا شایستگی‌اش برای رسیدن به المپیک اثبات شود.

به گزارش سفیرافلاک، یدالله محبی آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ایران در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان بود که توانست سهمیه المپیک در این وزن را نصیب کشتی ایران کند. این آزادکار بااخلاق کرمانشاهی بعد از این مسابقات همواره تابع نظر کادر فنی به تمرینات خود ادامه داد و سعی کرد به دور از هرگونه حاشیه و جنجال فقط به هدفش یعنی رسیدن به المپیک تمرکز کند. البته این سکوت و تمکین به تصمیم کادر فنی بعد از فینال جام تختی دچار تغییر شد و حالا یدالله محبی مدعی است یا باید نامش در لیست مسافران تورنمنت لهستان قرار می‌گرفت و یا یک مصاف انتخابی برای او برگزار شود.

وی معتقد است دیدار جنجالی فینال جام تختی که در نهایت به شکست او در برابر عباس فروتن انجامید، حواشی و مشکلات زیادی به دلیل مصدومیت هر دو مدعی داشت و این دیدار باید بعد از زمان قانونی مداوای حریف (بیش از چهار دقیقه) به سود او اتمام می‌رسید. اتفاقی که رخ نداد و حالا به اعتراض و انتقاد مدعی سنگین وزن کشتی آزاد منتهی شده است.

در همین راستا یدالله محبی در تشریح اتفاقاتی که در دیدار جام تختی افتاد و به اعتراض او انجامید گفت: «کشتی در کنترل من بود اما در همان ابتدا اتفاقی افتاد و سر حریف شکست و ابروی من پاره شد. تایم قانونی حق استراحت فروتن بخاطر خونریزی سرش تمام شد و حتی ژوری به رئیس تشک اعلام کرد وقت قانونی ۴ دقیقه تمام شد و دست محبی را بالا ببرید، اما کشتی ادامه پیدا کرد.»

وی افزود: «کاری به برد و باخت ندارم و این موضوع جزئی از ورزش است، اما مردانگی و پهلوانی در این رشته باید حفظ شود. خدا را شاهد می‌گیرم پس از آسیب دیدگی دیگر چشمم نمی‌دید و به سختی کشتی گرفتم. معتقدم باید انتخابی رو در رو برگزار شود تا هر کسی پیروز شد به المپیک و هر کسی باخت به خانه برود. سهمیه المپیک این وزن را من گرفتم و کمترین حقم بود که به لهستان بروم تا شانس المپیک داشته باشم. حتی اعلام کردم حاضرم با هزینه شخصی به لهستان بروم، اما گفتند باید در جام تختی کشتی بگیرم.»

این آزادکار مدعی در پایان خاطرنشان کرد: «درخواست من از رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی این است که حق مرا ضایع نکنند. من ۶ ماه برای انتخابی المپیک تمرین کردم. از سال ۲۰۱۷ به مدت ۴ سال در اردوهای تیم ملی فقط به عشق المپیک تمرین کردم و حالا فقط می‌خواهم شانس جنگیدن برای حضور در المپیک را به من هم بدهند.»

بدین ترتیب قرار است یونس امامی و مصطفی حسین خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان، علی شعبانی و علیرضا کریمی ۹۷ در وزن کیلوگرم و امیرحسین زارع و امین طاهری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در لهستان از آخرین فیلتر انتخابی کادر فنی خارج شوند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر