حجت‌الاسلام مبلغی با اشاره به اینکه قانون، خط قرمز شورای نگهبان است، گفت: این نهاد مقدس در قانون اساسی دارای شأن بوده و ضد پارتی‌بازی، سیاسی‌کاری و مصلحت‌اندیشی است و در مسیر خود غرض‌ورزی ندارد.

محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به اینکه شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام است، اظهار داشت: این نهاد مقدس جایگاه حفظ و حراست را ایفا می‌کند و بر اساس مرقانون و به‌دوراز گروه‌گرایی و سلیقه گرایی حرکت می‌کند.

وی افزود: زمانی که شورای نگهبان وظیفه خود را به نیکی و طبق قانون انجام می‌دهد، این مسئله قابل‌قبول نیست و بی‌انصافی بوده که برخی اگر کاندیدای موردنظر و یا گروه موردنظرشان تائید نشود، شورای نگهبان که یکی از ارکان نظام است را زیر سؤال ببرند چراکه این نهاد، وسیله‌ تضمین حقانیت نظام اسلامی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نظر شورای نگهبان ضد پارتی‌بازی، سیاسی‌کاری و مصلحت‌اندیشی است و در کار خود به همان چهارچوبی که قانون معین کرده است، عمل می‌کنند و در این راستا تعیین صلاحیت افرادی که برای ریاست جمهوری صلاحیت‌دارند را اعلام خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه انتخابات مظهر عظمت، اقتدار و بصیرت ملی است تصریح کرد: شورای نگهبان از عالی‌ترین ثمرات انقلاب اسلامی بوده و در قانون اساسی دارای شأن و مجموعه‌ای قابل‌اعتماد است و در مسیر خود هیچ‌گونه غرض‌ورزی نداشته و فقط وظیفه قانونی خود را انجام می‌دهد.

انتهای پیام/