دریکوند گفت: 57 پروژه نیمه کاره در دورود وجود دارد که 12 پروژه بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که نیازمند تامین اعتبار است.

به گزارش سفیرافلاک، خدانظر دریکوند در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات سنگبری ها اظهار داشت: در سال گذشته صادرات سنگ نداشتیم و با توجه به اینکه کارخانه ها مواد اولیه را در داخل استان تامین می کنند، تولیدات این واحدها علاوه بر تامین نیاز شهرها و استان های اطراف را تامین می کنند.

وی افزود: سال گذشته ۳۷ میلیارد تومان اعتبار با سود شش درصد به سنگبری ها مطرح شد اما سنگ بری ها نتوانستند جذب کنند چرا که تضامین لازم را ارائه ندادند.

فرماندار دورود با اشاره به پروژه های نیمه کاره تصریح کرد: ۵۷ پروژه در سطح شهرستان به صورت نیمه کاره وجود دارد که در اعتبارات سال گذشته تخصیص حدود ۷۴ درصد بود؛ ۱۲ پروژه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که در صورت تامین اعتبارات امکان تکمیل این پروژه ها وجود دارد.

دریکوند عنوان کرد: علاوه بر این، شش پروژه وجود دارد که از اعتبارات ملی بوده که امسال پنج میلیارد برای بیمارستان ۲۵۰ تختوابی در نظر گرفته شده، همچنین در بودجه ۱۴۰۰ پروژه تجهیز چاه ها و انتقال آب است که ۲۲ میلیارد اعتبار دارد که ابلاغ شده است، برای پروژه راه آهن ۳۲۰ میلیارد تومان، باند دوم داران- دورود ۱۳۰ میلیارد تومان در دو بخش در نظر گرفته شده و برای تصفیه خانه دورود ۴۰ میلیارد تومان ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: بیمارستان جایگزین دورود ۲۵۰ تختوابی در تابستان ۹۷ کلنگ زنی شد و پس از مطالعه با مشکل مواجه شده و فعالیت این پروژه مجدد آغاز شد که هم اکنون ۵۷ درصد پیشرفت داشته و ۲۵ میلیارد تومان از محل توازن گذاشته شده و علاوه بر این نیز پنج میلیارد تومان هم از ردیف بودجه در نظر گرفته شده است.

فرماندار دورود احداث کمربندی دورود را یکی از مطالبات مردم برشمرد و گفت: شهرستان دورود کمربندی ندارد و طول این مسیر ۱۲ کیلومتر است که یکی از مطالبات اصلی مردم است اما معارضین و مشکلات دیگری سبب شده تا این روند احداث طولانی شود اما امسال با تلاشی که انجام شد مجموعا ۷۰ میلیارد از ماده ۵۶ در نظر گرفته شده است که تلاش می شود بخشی از این اعتبارات تخصیص یابد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات خاطرنشان کرد: قطعا انتخابات قانونمندی را با مشارکت بالا خواهیم داشت و تلاش می شود تا انتخاباتی سالم و پرشور در شهرستان برگزار نماییم.

دریکوند پیشرفت فیزیکی تصفیه فاضلاب دورود را ۹۵ درصد عنوان کرد و افزود: تصفیه فاضلاب ۹۵ درصد پیشرفت داشته و دو سوم شهرک های صنعتی هنوز وصل نشدند و پیگیری در حال انجام است و طی یک ماه آینده هم به شبکه وصل می شود.

وی با بیان اینکه دورود یکی از قطب های گردشگری محسوب می شود گفت: در این شهرستان که به پایتخت طبیعت شهرت گرفته، جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که ساخت تاسیسات در دریاچه گهر در راستای توسعه بخش گردشگری در دستور کار قرار گرفته، علاوه بر این ایجاد دهکده گردشگری در دریاچه سد مروک مد نظر می باشد.

فرماندار دورود با اشاره به فروردگاه چالان چولان تصریح کرد: پیگیری های لازم صورت گرفته و امکان پرواز هواپیماهای کوچک کمتر از ۱۹ نفر وجود دارد و به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم.

دریکوند خاطر نشان کرد: در این راستا راه اندازی تورهوایی با تاکسی هوایی از چالان چولان به گهر در راستای جذب گردشگر مد نظر است که امکان سرمایه گذاری دارد و به عنوان یک ایده مطرح شده است.

وی با اشاره به کاهش سطح زیر کشت برنج گفت: یکی از محصولات با کیفیت دورود برنج است که سال قبل ۲۵ هزار تن برنج در سطح زیر کشت هفت هزار هکتار برداشت شد اما امسال در راستای خشکسالی و کمبود آب، هزار هکتار سطح زیر کشت برنج کاهش یافته است.

فرماندار دورود با بیان اینکه طرح های پیشگیرانه در راستای کاهش جرم در دستور کار می باشد تصریح کرد: طرح های پیشگیرانه در حال انجام است که علاوه بر فعالیت نیروی انتظامی، انجام گشت های رضویون نیز صورت می گیرد که در دو ماهه اول سال جاری آمار سرقت ۱۳ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/