دریکوند گفت: امسال 11 روستای شهرستان دورود برای اجرای 155 طرح بهسازی مشخص شده است.

به گزارش سفیرافلاک، خدانظر دریکوند شامگاه دوشنبه در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه استان با اشاره به سرمایه گذاری برای اجرای طرح های اشتغالزایی اظهار داشت: ۲۴ سرمایه گذار در بخش های کشاورزی، صنعت و گردشگری درخواست داده اند و پیگیر حل مشکلات آنها هستیم و ۱۹ طرح امسال مورد بررسی قرار گرفته که زمینه اشتغال افرادی را فراهم می کند.

وی افزود: در این راستا توسط صندوق کارآفرینی امید ۱۶ طرح با چهار میلیاد و ۵۰۰ میلیون پرداخت خواهد شد، همچنین در زمینه احیای واحدهای راکد راه اندازی شرکت خمیرمایه است که قول داده شده در شش ماه آینده احیا شود.

فرماندار دورود با بیان اینکه صنایع غذایی گهر دورود در تملک بانک قرار داد، عنوان کرد: تاکنون واگذاری این واحد توسط بانک انجام نشده و در سال جاری برای توسعه و سرمایه در گردش طرح هایی ارائه داده است که پارسال این واحد تولیدی ۲۵ قطعه تولید داشته که روند رو به رشدی داشته است.

وی با اشاره به اجرای طرح هادی روستایی در شهرستان گفت: در سال ۹۸ تعداد طرح های هدف ۷۰ مورد بوده که ۲۱۹ طرح اجراشد، سال گذشته ۲۲۰ طرح در نظر گرفته شد که ۳۰۷ مورد اجرا شد و امسال ۱۱روستای هدف در نظر گرفته شدند که ۱۵۵ طرح برای این روستاها مشخص شده است.

دریکوند به فعالیت سیمان دورود اشاره کرد و افزود: کارخانه سیمان دورود سه فاز دارد که عمر این واحد تولیدی حدود ۶۰ سال بوده که فاز یک با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز، فاز دو ۸۰۰ تن در روز و فاز سوم با ظرفیت هزار و ۸۵۰ تن فعالیت دارد اما در مجموع سه هزار تن تولید روزانه است و علاوه بر نیاز استان، صادرات هم انجام می شود.

وی عنوان کرد: یکی از راه های سودآوری صادرات است و بخشی از تولیدات سیمان صادر می شود، دو قطعه از این کارخانه خارج شده که یکی به صورت امانی به کارخانه زنجان برده شده و قطعه دوم این شرکت از سال ۹۰ بلااستفاده بوده است.

فرماندار دورود اظهار داشت: معدن دریجان ۲۸۵ هزار تن در سال گذشته برداشت داشته که بسیار بی سابقه بوده، همچنین فولاد چدن که سال های قبل تا مرز ورشکستگی پیش رفته بود سال گذشته ۷۱۰ تن قطعات ریخته گری تولید و ۱۵ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: کارخانه سیمان دورود روزانه هزار تن از تولیدات را صادر می کند، آب معدنی گهر ۲۵ میلیون قطعه در سال قبل تولید داشته اما متاسفانه مابقی صنایع وضعیت مناسبی ندارند.

انتهای پیام/