کوشکی با اشاره به افزایش سه برابری نمونه گیری گفت: در این مرحله ۶۷ هزار و ۶۵۰ مورد نمونه گیری از بیماران و افراد نزدیک بیمار گرفته شد.

مریم کوشکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی در استان لرستان درقالب هزار و ۴۰ تیم رهگیری برای پیگیری و شناسایی  زودهنگام مبتلایان، ۱۴۶ تیم مراقبت در منزل به منظور مراقبت و  درمان مبتلایان به کرونا در منزل و تقویت روند درمان سرپایی، ۲۳۲ تیم نظارتی جهت نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در اصناف و ادارات، کارگاه ها و کارخانجات و همچنین تیم های حمایتی برای توزیع بسته های معیشتی بین گروه های آسیب پذیر و مبتلایان به کرونا بی بضاعت تشکیل شد.

وی افزود: طرح شهید سلیمانی با مشارکت بیش از سه هزار نفر از نیروهای داوطلب بسیج، هلال احمر و سفیران سلامت در استان لرستان اجرا شد و با توجه به اینکه ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در ماه های اخیر شیوع یافت، گام دیگری از این طرح آغاز شد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در لرستان تصریح کرد: در گام پنجم طرح شهید سلیمانی در استان رهگیری بیش از ۹۸ هزار نفر در استان انجام شد، همچنین در این مرحله ۱۰ هزار نفر مراقبت در منزل توسط تیم ها انجام شده است.

کوشکی با اشاره به افزایش سه برابری نمونه گیری عنوان کرد: در این مرحله ۶۷ هزار و ۶۵۰  مورد نمونه گیری از بیماران و افراد نزدیک بیمار گرفته شد.

وی با بیان اینکه در این مدت ۳۱ هزار بازدید از مکان های مختلف و مراکز توسط تیم های نظاتی صورت گرفته است، گفت: در این بازدیدها سه هزار و ۶۴۶ اخطار به واحدهای متخلف داده شد و ۷۱۶ واحد به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در لرستان اظهار داشت: طی دو مرحله اخیر طرح شهید سلیمانی در مجموع ۳۰۳ هزار نفر از افراد مشکوک و افراد در تماس با فرد مبتلا شناسایی و مراقبت شدند.

کوشکی تصریح کرد: در اجرای طرح شهید سلیمانی ۲۱۵ هزار بازرسی صورت گرفت که ۱۵ هزار و ۳۷۷ اخطار صادر و هزار و ۶۵۰ واحد پلمب گردید.

وی بیان کرد: در مجموع در راستای اجرای این طرح ۵۰ هزار بسته بهداشتی و معیشتی در بین خانوارهای نیازمند استان توزیع شد.

انتهای پیام/