امیری گفت: زمانی که شورای نگهبان تشخیص می دهد عده ای صلاحیت حضور دارند همه باید تمکین کرده و با استقبال از تصمیمات شورای نگهبان، پرشورتر در انتخابات حاضر شویم.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: شورای نگهبان تحت تاثیر جوسازی خارج از موضوع قرار نگرفت و هر چه که مُر قانون بود انجام شد و این نهاد، قانون را فدای مصلحت نکرد.

وی افزود: شورای نگهبان بدون هیچ ملاحضه ای بعد از بررسی های لازم، صلاحیت کاندیداها را اعلام کرد که این نشان دهنده سلامت شورای نگهبان است که در هیچ دوره ای تحت تاثیر فشارهای بیرونی و ملاحضات قرار نمی گیرد و این نهاد کاری با جناح های سیاسی ندارد و طبق قانون وظایف خود را انجام می دهد.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: از بین افرادی که برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده بودند، هفت نفر توسط این شورا تایید شده و این افراد حائز حضور در رقابت این دوره از انتخابات شدند و نظر شورای نگهبان، در واقع نظر قانون است.

امیری عنوان کرد: لازم است اطرافیان کاندیداها توجه کنند که نظام و انقلاب مهم است به طوری که حضور در انتخابات یعنی اول رای به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بعد رای به شخص اصلح است.

وی بیان کرد: کاندیداهای ثبت نامی که رد صلاحیت شدند لازم است امروز شجاعانه به میدان بیایند و اعلام کنند که به قانون تمکین کرده و علاوه بر حضور در انتخابات برای انتخاب فرد اصلح تلاش می کنند.

تحلیلگر مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه در آستانه انتخابات نباید اسیر زد و بندهای سیاسی شد، خاطرنشان کرد: زمانی که شورای نگهبان تشخیص می دهد عده ای صلاحیت حضور دارند همه باید تمکین کرده و با استقبال از تصمیمات شورای نگهبان، پرشورتر در انتخابات حاضر شویم.

انتهای پیام/