فتحی با اشاره به اهمیت ویژه انجمن‌های حمایت از زندانیان، گفت: رسالت سند تحول قضایی کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها است.

 به گزارش سفیرافلاک، امیر هوشنگ فتحی صبح امروز در همایش نسیم مهر که به مناسبت روز حمایت از خانواده زندانیان در سالن دادگستری الیگودرز برگزار شد، اظهار داشت: در هر کشوری حفاظت از نظم اجتماعی اقتضا می‌کند با بر هم زنندگان این نظم برخورد کرد و گاهی به‌ناچار یکی از ابزار متنبه نمودن مجرمان زندان است.

وی افزود: در جرمی که صورت می‌گیرد خانواده‌ها هیچ نقشی ندارند اما گاهی به دلیل عدم توجه همین خانواده‌ها نیز درگیر شده و اعمال خلاف را پیشه می‌کنند.

رئیس دادگستری الیگودرز عنوان کرد: اگر زیرساخت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مهیا شود کسی نباید زندانی شود و امیدواریم روزی فرابرسد که شاهد این وضعیت نباشیم اما بایستی با توجه به شرایط فعلی برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت کیفری در زندان الیگودرز گاهی تا ۷۰۰ نفر هم رسیده است، تصریح کرد: با رویکرد قوه قضاییه و بر اساس سند تحول قضایی توانسته‌ایم جمعیت زندان را تا حدود زیادی کاهش دهیم و قطعاً در حال حاضر با شرایط امروز نقش‌آفرینی انجمن حمایت از زندانیان و خیرین در حمایت از خانواده زندانیان گرفتار، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فتحی با اشاره به وضعیت سخت برخی خانواده‌های زندانیان و همچنین محکومان مالی، گفت: هنگامی شخصی ناخواسته و به دلیل بی‌دقتی در مدیریت زندگی و یا حوادث ناخواسته و مباحث شخصی گرفتار زندان می‌شود برای رهایی او همه باید تلاش کنند و نقش خیرین در این اقدام خداپسندانه نیز غیرقابل‌انکار است.

رئیس دادگستری الیگودرز از همه خیرین، سپاه و بسیج، انجمن حمایت از زندانیان و اصحاب رسانه،‌ قدردانی نمود و بیان داشت: طرح مواسات و همدلی اقدامی ارزشمند می‌باشد که خانواده‌های زندانیان نیز از آن بهره‌مند شدند.

علیرضا حاجیعلی مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان الیگودرز در این جلسه ضمن ارائه گزارش و تقدیر از خیرین، اظهار داشت: سال گذشته ۱۷ نفر زندانی با مبلغ یک میلیارد و ۹۳۰ میلیارد ریال توسط خیرین و ۵ نفر زندانی نیز با مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آزاد شدند.

انتهای پیام/