ائمه جمعه لرستان عنوان کردند: مشارکت در انتخابات یک ضرورت است و نباید فریب جوسازی‌های رسانه‌ای غربی‌ها خورد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: رعایت تقوای فردی، سیاسی، اعتقادی، فکری و … از سوی هر شخص ضروری بوده و از خداوند متعال بدون چون‌و‌چرا بایستی اطاعت نمود و در این مسیر انفاق و شکر‌گزاری کرد.

وی افزود: حرص و بخل، انسان را بیچاره می‌کند زیرا انسان را به نابودی می‌کشاند، البته درزمینهٔ علم بایستی حریص بود و در این راستا علم را بیشتر کسب کرد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت کنترل خشم و غضب در جامعه و الگو گیری از رفتار لطیف و حکیمانه مقام معظم رهبری، عنوان کرد: روحیات مختلف و نیازهای مختلف باهم متفاوت هستند، در این میان برخی ظرفیت و کشش لازم را ندارند و این به خاطر آن است که آداب کافی را نیاموخته و در محیط مطلوبی قرار ندارند.

وی با اشاره به اهمیت نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه، تصریح کرد: برخی افراد حزب باد هستند، این‌ها کم بصیرت بوده و عمق راهبردی خاصی ندارند، ما قبل از انتخابات بایستی سلامت آن را به نحو احسن ایجاد کنیم و تریبون‌ها و رسانه‌ها مدار انصاف را رعایت کنند.

طهماسبی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، گفت: تحول، نسخه علاج مشکلات اقتصادی کشور است، رهبر معظم انقلاب در این راستا فرمودند که اگر اقتصاد و معیشت ضعیف باشد اولین اثر آن بر روی قشر ضعیف جامعه است و همچنین موجب توطئه افکنی دشمن خواهد شد، لذا این بیماری باید علاج شود.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: وابستگی به نفت و خام فروشی آن، دخالت غیر لازم دولتی‌ها، تحریم فضای کسب‌وکار، تورم، کاهش ارزش پول ملی، شرطی کردن اقتصاد، عدم‌حمایت از تولید ملی و…ازجمله مشکلات درزمینهٔ اقتصاد به شمار می‌رود.

طهماسبی با اشاره به اینکه اصلح گزینی، مشارکت حداکثری و بصیرت در انتخابات مهم است، گفت: قبل این‌که چیزی تولید و مصرف شود بایستی نحوه توزیع را مشخص کرد و راه حال تحول این است که یک مدیریت جوان انقلابی و به‌روز باروحیه جهادی، شجاع، دارای اطلاعات کافی، با برنامه، حامی تولید ملی و … روی کار بیاید.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه تعیین مصادیق از اختیارات شورای نگهبان است، بیان کرد: این نهاد مقدس مصلحت‌اندیش نیست بلکه قانون‌گرا است و هر آنچه مُرقانون به او اجازه دهد، در تائید صلاحیت‌ها انجام خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه برجام نتیجه مطلوبی در برنداشت، بیان کرد: امروز به برکت اقتدار جمهوری اسلامی ایران و تلاش نیروهای مقاومت رژیم صهیونیستی رو به افول و نابودی است.

طهماسبی با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، گفت: گروه‌های سیاسی شهرستان باهم بسازند و متحد باشند و برای رضای الهی حرکت کنند، اجتماع اخیر در شهرستان برای تشویق مردم به حضور حداکثری در انتخابات بود.

امام‌جمعه کوهدشت ضمن تقدیر از نیروی مردمی درزمینهٔ اطفاء حریق اخیر جنگل‌های کوهدشت و ضرورت برخورد با متخلفین در این راستا، اظهار داشت: اداره آبفا به وضعیت نامطلوب آب شهرک امام خمینی (ره) رسیدگی کرده و اداره جهاد کشاورزی نیز از برداشت بی‌رویه آب در مزارع کشاورزی جلوگیری کند.

مشارکت در انتخابات یک ضرورت است

حجت‌الاسلام سید محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پلدختر با اشاره به اینکه شورای نگهبان بر اساس وظیفه قانونی خود در بررسی صلاحیت‌ها عمل کرده است، اظهار داشت: در بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری، شورای نگهبان بر اساس مُر قانون عمل کرده و تحت‌فشار، جوسازی‌های رسانه‌ای و مصلحت‌اندیشی اقدام نکرده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار تصویری با نمایندگان مجلس به‌صورت شفاف درزمینهٔ اقدام قانونی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تأکید کردند و در خصوص عملکرد انقلابی نمایندگان مجلس و ارتباط نزدیک با مردم فرمایشات مهمی داشتند.

امام‌جمعه پلدختر با اشاره به اهمیت انتخابات، عنوان کرد: مشارکت در انتخابات یک ضرورت است و نباید فریب جوسازی‌های رسانه‌ای غربی‌ها خورد.

وی تصریح کرد: مردم پلدختر به‌مانند سالیان گذشته با مشارکت بالا، رکورد حضور را خواهند زد و با انتخاب کاندیدای اصلح، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بیمه خواهیم کرد.

انتخابات مظهر یکپارچگی، وحدت و عظمت جمهوری اسلامی ایران است

حجت‌الاسلام پرویز صالحی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته الشتر، با اشاره به سالروز تأسیس مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت؛ بر اساس اصل ۵۷ قانون اساسی در کشور، قوه‌های مجریه، قضائیه و مقننه زیر نظر ولایت‌فقیه در کشور به‌ امورات می‌پردازند.

وی افزود: مهم‌ترین وظیفه مجلس شورای اسلامی قانون‌گذاری بوده که این‌ قوانین برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی است.

امام‌جمعه موقت الشتر عنوان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند: مجلس محلی است که اکثر مسائل کشور بی‌واسطه یا باواسطه در آن بررسی می‌شود و بر همین اساس مجلس شورای اسلامی از همه قواعد بالاتر است.

وی با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس، تصریح کرد: همان‌طور که رهبر انقلاب تأکید داشتند، ما مجلسی می‌خواهیم که کارآمد، حامی مردم، با عقلانیت و آرامش به کار خود ادامه دهد.

صالحی گفت: عمده مشکلات در کشور بحث اقتصادی و موانع تولید است که طبق شعار سالی که مقام معظم رهبری فرمودند، مانع زدایی از مهم‌ خواسته‌هایی است که باید این موانع را رفع کرد.

امام‌جمعه موقت الشتر بیان کرد: کشور ما یک آزمون بسیار مهم به اسم انتخابات پیشرو دارند که از دو بعد داخلی و خارجی   است.

وی با اشاره به بُعد خارجی انتخابات، گفت: دشمنان در حال ایجاد تفرقه و شکاف در بین مردم هستند پس‌ باید بیایم برای یکپارچگی و وحدت به دشمنان بفهمانیم که هرجایی آن‌ها خواستند ضربه‌ای وارد کنند در برابر آنان قرار خواهیم گرفت و همچنین در بُعد داخلی نشان‌دهنده عظمت جمهوری اسلامی ایران است.

صالحی درزمینهٔ انتخابات شورای شهر و روستا، یادآور شد: با انتخاب درست می‌توان شهرداری متخصص و شایسته که درزمینهٔ مبلمان شهری از اساسی‌ترین لازمه یک شهر زیبا است سرکار آورد.

توجه به آبرو و عزت مردم بسیار مهم است

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی، اظهار داشت: یکی از برکات تقوی کسرت روزی است، انسانی تزکیه نفس داشته باشد خداوند روزی مادی و معنوی آن را فراهم می‌کند، نسبت به لقمه‌ها و شب‌نشینی‌ها دقت کنیم، ثمره لقمه حرام در زندگی انسان تأثیر بدی می‌گذارد.

وی ضمن گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، افزود: رهبری معظم انقلاب بر این امر تأکید داشتند که یک جوان بایستی تحصیل، تهذیب نفس و ورزش را سرلوحه کار خود قرار دهد، منش پهلوانانی همچون تختی الگویی برای همگان است.

امام‌جمعه چگنی با اشاره به اهمیت ماه شوال و تبیین حدیثی از پیامبر اکرم (س) در این راستا، عنوان کرد: سالروز درگذشت عالم ربانی ابو ترابی را گرامی می‌داریم، در آن زمان سازمان صلیب سرخ به محلی که سید ابو ترابی را شکنجه کرده بودند، رفته و پرسیدند: شما اذیت و آزاری دیده‌اید؟ فرمودند: خیر؛ پس‌ازآن، برخی از سید بزرگوار پرسیدند شمارا که آزار و اذیت دادند، ایشان در پاسخ گفت: نخواستم که آبروی یک مسلمان پیش یک آدم غیرمسلمان برود، چراکه آبرو و عزت مردم مهم است.

مجلس ما مجلس انقلابی است عملکردی نیز قابل دفاع دارد

حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ازنا، اظهار داشت: تقوای سیاسی یکی از ابعاد تقوا به شمار می‌رود، امروز در جامعه ما اگر بناست نگرش جامع خدامحوری شود در بعد سیاست نیز تقوا نیاز است.

وی افزود: نظام اسلامی به‌گونه‌ای تعریف‌شده است که مباحثات، فعالیت‌ها و سازوکارهای سیاسی عین عرفان باید باشد، اینکه بداخلاقی‌هایی گاهی اوقات در فضای مجازی و در مباحث علمی انتخاباتی اتفاق می‌افتد این خارج از نظام اسلامی و ادبیات نیروهای انقلابی است باید توجه کرده و خداوند متعال را در نظر بگیریم.

امام‌جمعه ازنا عنوان کرد: در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری مباحثی مطرح شد و یک گزارش جامع از مصوبات یک‌ساله مجلس انقلابی توضیح داده شد و تائید مقام معظم رهبری و در آنجا تصریح آن مطرح شد.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب ضمن اینکه توصیه به تقوا نمودند تأکید داشتند که ابتکار عمل را نمایندگان مجلس در دست بگیرند و یکی از مصادیق مهم تقوا حفظ روحیه انقلابی گری در مجلس است و اگر بشود تا پایان عمر باشد و یا حداقل در این دوران نمایندگی آن حد حضور انقلابی خودتان را حفظ کنید.

سپهوند گفت: مجلس ما مجلس انقلابی است عملکردی نیز قابل دفاع دارد ولی مهم حفظ وضعیت موجود است که ان‌شاءالله این پازل به‌زودی کامل شود و بعد از چهل‌وچند سال شاهد خدمت خالصانه نیروهای انقلابی در کشور باشیم اگرچه به‌صورت نسبی کارهایی همیشه در جامعه شده است و نظام اسلامی یک جاهایی عدم مدیریت‌ها را جبران کرده است، ولی منتظریم که پازل خدمت‌رسانی در ابعاد مختلف کامل شود که امیدواریم مردم طعم خدمت در دنیای اسلام و حاکمیت دینی را بچشند.

امام‌جمعه ازنا یادآور شد: اخیراً شورای محترم نگهبان آن وظایف خود را شجاعانه و با رعایت مر قانون انجام داد خورده گیران به‌نظام اسلامی مخالفین و منافقین کوردل و افرادی که همیشه به دنبال بهانه‌گیری‌های واهی هستند بدانند و از رو بروند و ببینند که نظام اسلامی و شورای محترم نگهبان شخصی را عدم احراز شرایط اعلام می‌کند که برادر او عضوی از اعضای شورای محترم نگهبان است، دفاع می‌کند دفاع عدم احراز اعلام می‌کند و این دفاع خود را در جامعه ابراز می‌کند.

 وی گفت: نظام اسلامی نشان می‌دهد که از درون می‌تواند خود را حفظ و بازسازی کند، با این وضعیتی که چه‌بسا تعجب همگان این بود که با این نفوذ خانواده‌ای که این کاندیدایی که چند دوره نیز رئیس مجلس بوده است نتوانست احراز را بگیرد تعجب کردند درحالی‌که این واقعیت نظام جامعه اسلامی است و از اول نیز همین‌طور بوده است واقعیت نظام اسلامی برخورد با مفسدان و فاسدان است درعین‌حال لیاقت‌ها را نیز در نظر می‌گیرد و تعارفی باکسی ندارد از شورای محترم نگهبان حمایت و تشکر می‌کنیم.

سپهوند بیان داشت: مسئله دیگری که این روزها مطرح بود این است که شورای محترم نگهبان مصلحت‌اندیشی نمی‌کند؟ چرا بستر حضور حداکثری مردم را فراهم نمی‌کند؟ درحالی‌که شما استحضار دارید شورای محترم نگهبان وظیفه‌اش پیاده کردن مر قانون است و قانون را باید پیاده کند این مصلحت سنجی‌ها در حیطه اختیارات شورای محترم نگهبان نیست به چه قیمتی باید بستری را فراهم کند که سنگ بنای آن بر بی‌قانونی باشد و اثری که سنگ بنای آن بر موضع انفعالی نظام باشد چه ارزشی دارد نهایتاً اکثراً هم بیایند اکثر می‌شود همان اکثری که قرآن کریم می‌فرماید: مورد تائید ما نیست آن اکثر چند صباحی گردوغباری تولید می‌کند و از بین می‌رود.

امام‌جمعه ازنا اظهار داشت: حداکثری خوب است که با بصیرت باشد از روی عقلانیت و شرعیت و منافع عموم باشد و در استحکام نظام و در حمایت از خون شهدا باشد آن اکثر باید ایجاد شود و اینکه سال‌ها بگذرد، بصیرت جامعه ایجاد شود آن روز برسیم به اکثر وضعیت ما وضعیت خوبی است و امدادهای غیبی یکی پس از دیگری خود را نشان می‌دهد.

وی گفت: انتخاب رئیس‌جمهور سوریه جناب آقای بشار اسد خود یک نوید است بیش از ۹۵ درصد رأی قاطع را می‌آورد که بخشی از عمق راهبردی ایران اسلامی است و همگان این را می‌دانیم، پیروزی مردم مظلوم فلسطین بخش دیگری از عمق راهبردی ایران اسلامی و موفقیت حاکمیت ایران اسلامی است در یمن نیز همین‌طور و قطعاً این‌ها مقدمی هستند و این عمل شجاعانه شورای نگهبان نیز همین‌طور همه این‌ها زمینه‌ساز و بسترساز هستند.

سپهوند خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: مسائل فضای مجازی و سیاست‌های خارجی و ارتباط با فلان کشور اولویت اول مردم نیست اولویت اول مسئله اشتغال جوانان، مشکلات معیشتی جامعه، مبارزه با واردات بی‌رویه کالاهای قاچاق رسمی و غیررسمی مبارزه با فساد بسط عدالت این‌ها اولویت مردم هستند و مردم نیاز به این‌ها دارند، مردم نگاه نمی‌کنند ببینند چه کسی آمده است و عمل را نگاه می‌کنند پیشینه عملیاتی او را می‌بینند اصالت شخصیتی، ولایتمداری  و شجاعت او را می‌بینند و مردم بایستی بیایند و خواهند آمد.

انتهای پیام/