حجت الاسلام شاهرخی گفت: حضور مردم در انتخابات، بیعت دوباره با اهداف و آرمان های انقلاب و رای به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خرم آباد اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نوعی حکومت براساس دستور اسلام است که مردم در انتخابات حضور پیدا می کنند تا افرادی را انتخاب کنند و در سرنوشت کشور سهیم باشند.

وی افزود: در طول این سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون زورگویان عالم، همان گرگ صفتانی که در این جنگ غزه از صهیونیست ها حمایت کردند در این سالها اسلام، مردم و انتخابات را مورد هجمه قرار دارند و به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد: این افراد به دنبال این هستند که نظام را ناکارآمد جلوه دهند و از طریق ماهواره، فضای مجازی و… به دنبال مایوس کردن مردم بوده اما مردم در مناسبت های مختلفی مانند راهپیمایی ۹ دی و سایر برنامه ها اعلام بیزاری از دشمنان و فتنه گران با نظام اسلامی را اعلام کرده و در واقع مردم به نظام اسلامی رای می دهند و با اهداف و آرمان های انقلابی، اسلامی و فضیلت ها بیعت می کنند.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: مردم ممکن است از مسئولانی ناراضی باشند اما با انقلابی که حاصل تلاش خودشان است قهر نبوده و به پای صندوق های رای می آیند و بهترین ها را انتخاب می کنند.

وی با اشاره به اقدام شورای نگهبان در تایید صلاحیت های ریاست جمهوری بیان کرد: براساس اسناد، شرایطی برای داوطبین ریاست جمهوری معین شده که جمعی از این افراد در ابتدا از رجال مذهبی سیاسی نبوده و سوابق مدیریتی نداشتند که پرونده آنها از ابتدا ناقص بود، اما برخی دیگر از داوطلبین صلاحیت آنها احراز نشد و رهبری به زیبایی توضیح دادند، این افراد از طیف های مختلف بودند و بی طرفی حاکی از دقت نظر شورای نگهبان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به نقش شوراهای شهر و آبادانی شهرها و روستاها خاطرنشان کرد: انتخابات شوراها برای استان مهم است، در گذشته توسط این شوراها در استان کارهایی صورت گرفته اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد و شهرهای استان در این دوره نیازمند شوراهایی است که به اندازه چند دوره کار عمرانی و فرهنگی انجام دهند و افراد جدید بتوانند ایجاد تحول کنند.

حجت الاسلام شاهرخی اظهار داشت: در اقدامات عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، هنری و بهداشتی وظایفی برای شوراها تعریف شده، همچنین نظارت بر درآمدها و هزینه ها یکی دیگر از وظایف شوراست که استان نیازمند تحول در این زمینه است و مردم از شورای شهر از منتخبین انتظار دارند که کاستی ها جبران شود.

وی بیان کرد: با نگاه قومی قبیله ای وضعیت بهتر نمی شود لذا انتخاب افراد پاکدست، دارای سابقه و متخصص می تواند این تحول را در استان رقم بزند.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری افزود: رهبری نقشه راه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را برشمردند و ارزیابی خوبی از عملکرد مجلس داشتند به طوری که بر انقلابی ماندن مجلس و مسئولان تاکید کردند، همچنین برخی از آسیب هایی که نمایندگان ممکن است در مسیر آنها باشد را برشمرد و فرمودند: تلاش برای سپردن مسئولیت های شهری و استانی به اشخاص مورد نظر خویش، قوم، جناح و حزب، آسیب است.

وی افزود: استان ما در این دوره به این موارد گرفتار بوده و آسیب دیده که ضروری است این توصیه رهبری سرلوحه دلدادگان به نظام اسلامی باشد.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به سالروز شهادت عبدالعظیم حسنی گفت: این سید الکریم از دو امام حدیث نقل کرده و فعالیت های زیادی در دوران زندگی خود داشته است که شبها را به عبادت مشغول بود و روزها را روزه بودند و باید به شخصیت این بزرگواران پی برد.

وی بیان کرد: امام هادی(ع) این سید را به عنوان مرجع دینی معرفی می کند و باید مقام و منزلت این بزرگان را درک کنیم.

انتهای پیام/