ثمینی گفت: افزایش شعب با هدف سهولت مردم لرستان برای رأی دادن صورت می گیرد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان محمود ثمینی اظهار داشت: آموزش عوامل اجرایی انتخابات برای صیانت از آرای مردم موضوعی حائز اهمیت است و این افراد چه به روش دستی و چه به صورت الکترونیکی باید آموزش‌های لازم را ببینند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ استان کشور و فقط در مراکز استانها انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود، افزود: انتخابات خرداد ماه در شهرهای خرم آباد، کوهدشت و بروجرد نیز به صورت الکترونیکی و در سایر شهرستانهای استان به روش دستی برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات لرستان تصریح کرد: در جلسه اخیر ستاد ملی کرونا مقرر شد که شروع انتخابات در روز ۲۸ خرداد از ساعت ۷ صبح آغاز و تا ۲ بامداد روز شنبه ادامه داشته باشد.

ثمینی عنوان کرد: در بحث برگزاری انتخابات هر گونه مصوبه‌ای که ستاد ملی کرونا مقرر کند حکم قانون را داشته و می بایست اجرا شود .

وی با بیان اینکه در انتخابات باید به گونه‌ای عمل کنیم که وجدان ما آسوده باشد و قانون را به درستی اجرا کنیم، ادامه داد: افزایش شعب اخذ رای با هدف سهولت مردم در رای دادن با توجه به شرایط کرونایی استان انجام می پذیرد.

معاون سیاسی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: در قانون، سقف مراجعه به شعب اخذ رأی هزار نفر تعیین شده و اگر شعب اخذ رای بیشتر از هزار نفر مراجعه کننده داشته باشد می بایست شعبه مذکور به دو شعبه تقسیم گردد.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته وزارت کشور اجازه اضافه شدن ۱۵ درصد شعب را در انتخابات پیش رو به ستاد انتخابات صادر کرده است.

انتهای پیام/